Exeter (2015)

10%
Studenti se zase jednou vydali na místo, kam neměli.

Exeter

USA, 2015, 91 minut

 

Režie: Marcus Nispel

Scénář: Kirsten McCallion a Marcus Nispel

Hrají:

Stephen Lang (Otec Conway)

Kevin Chapman (Greer)

Kelly Blatz (Patrick)

Brittany Curran (Reign)

 

Název snímku se hned několikrát změnil, než šel do distribuce jako „Exeter“, a tak na něj můžete narazit i jako na „Backmask“ anebo také jako „The Asylum“, což je asi všeříkající název, protože právě zde se odehrává celý děj filmu. V jednom ústavu, který už nefunguje, ale který se pyšní temnou minulostí, jež se musí projevit i v současnosti, a to událostmi, jež povedou k umírání.

 Usměvavý Stephen Lang.

Marcus Nispel rozhodně nepatří k tvůrcům, kteří by světu dali skutečně skvělé filmy. To se prostě nestalo ani v jednom případě, ať už to byly remaky hororových klasik jako „Pátek třináctého“ anebo „Texaský masakr motorovou pilou“, anebo v něčem „originálnějším“ jako je třeba snímek „Pathfinder“. Barbar Conan také nepatří k tomu nejlepšímu z poslední doby. Do „Exeteru“ jsem pak velké naděje nevkládal. Oprávněně.

 Zase párty...

Hned na začátku filmu se dozvíme něco málo základního o tom, co se dělo v jednom domově pro děti. Jasně, že to nebylo nic pěkného, protože má následovat horor, a tak očekáváme, že tu docházelo k masakrům. To se skutečně projeví ve chvíli, kdy se v rozpadajícím se domově objeví skupina mladých lidí. Nispelovy filmy jsou tak neoriginální, až se mi z toho chce blinkat. Nemluvě o tom, že se podílel i na scénáři, takže vina maximálně padá na jeho hlavu.

 Hezký úsměv, že?

V ústavu probíhá party teenagerů, která se trochu zvrtne, když se začnou dít podivné události, které nejsou snadno vysvětlitelné. Paranormální aktivita se stupňuje, jako kdyby jednotlivé osoby něco začínalo ovládat. A tak samozřejmě dojde i na nějaké to posednutí, snahu vymítat, až se všechno posere. Jediné, co film zachraňuje v jeho bohapusté neoriginalitě, je celkem svižné tempo a sem tam nějaká ta docela drsná scéna.

 Nemám něco v oku?

„Exeter“ je výdobytek moderního hororu v tom nejhorším smyslu slova. Je to neoriginální podívaná, která není zábavná, ale snaží se za každou cenu přijít s příběhem, který v současnosti letí, aby zde byla větší pravděpodobnost, že se na to někdo podívá. Jenže tomu chybí cokoli navíc, nemluvě o tom, že snímek vlastně ani není děsivý. Marcus Nispel je pro mě nudný režisér, který z daného tématu nedovede nic vytěžit.

 

Hodnocení: 10 %

Hororové filmy (duchové, satan)


Přidat komentář