Fright Night 2: New Blood (2013)

25%
Některé remaky by se neměly točit, ale v některých případech je ještě horší, že tyhle remaky mají pokračování.

Fright Night 2: New Blood

USA, 2013, 100 minut

 

Režie: Eduardo Rodriguez

Scénář: Matt Venne

Hrají:

Will Payne (Charley Brewster)

Jaime Murray (Gerri Dandridge)

Sean Power (Peter Vincent)

Sacha Parkinson (Amy Peterson)

 

„Noc hrůzy“ je celkem oblíbeným filmem. Myslím samozřejmě tu původní „Noc hrůzy“, která stavěla na tom, že spojovala drsné scény s humorem, upíry s teenagery. Bylo to celkem zábavné. Co nebylo zábavné, to byl celkem nedávný remake. Docela mě pak překvapilo, že jsme se dočkali i pokračování remaku. Na video se ale dostane spousta blbostí, a tak jsme se dočkali i téhle. Co si budeme nalhávat, tenhle snímek opravdu moc valných hodnot nemá. Stejně jako první díl.

Že bych omylem vzal snímek z "Bathory"?

Aby to bylo trochu zajímavé, tak se přesouváme do Rumunska. Zajímalo by mě, jestli je to levnější než natáčet v Americe. To, že se děj odehrává v Rumunsku, nemá nějaký zásadní přínos, akorát se jako odkazuje na to, že odsud je Dracula. Tvůrci ale přicházejí s naprosto ohromující myšlenkou o Draculově původu. O tom nemůžu nic prozradit, protože to by byla vyloženě škoda.

A zase jeden Evil Ed.

Kluk, co by klidně zapadl do sboru One Direction nebo jiného boy bandu, si hraje na borce, který je ve skutečnosti voyerem a rád se dívá na to, jak se jedna z jeho učitelek svíjí po různých lidech a nechává po nich téct krev. Tahle učitelka je tou, kdo jim pouští přednášky, z nichž by polovina Američanů dostala epileptický záchvat, ta druhá by se ani neprobudila. Ale to je v pohodě, je normální, že na univerzitě je spousta sexy učitelek, co vyučují v temných učebnách.

No snad to není o upírech.

Děj nemá cenu nijak moc rozebírat, protože je v podstatě stejný jako v prvním filmu. Charlie vidí upíra, nikdo mu nevěří, pak najednou uvěří, zapojí do toho trapného Peta Vincenta, který má obří tetování na břiše a... a to je vlastně všechno. Co mě opravdu potěšilo, to byla animované sekvence, která mě alespoň trochu vytrhla. To, že se zde mluví o nějaké původní mytologii je sice hezké, ale opět je to jen snaha na něčem parazitovat. A parazituje se ve velkém.

Intenzívní výuka.

„Fright Night 2“, někdy uváděné s podtitulem „New Blood“ (ještě že ne „New Moon“) je dějem klasická „Noc hrůzy“, akorát je přesunutý do jiných lokalit. A to je všechno. Jasně, jsem ale blb. Nesmím zapomenout, že upírem je tentokrát žena (stejně jako ve filmu Hrůzná noc 2 z roku 1988). To je novina. Navíc je to Dexterova femme fatale z druhé série, pokud mě paměť neklame. A ona je kočka, to se jí musí nechat. To je vlastně všechno.

 

Hodnocení: 25 %

Hororové filmy (upíři, béčka)


Přidat komentář