Hrůzná noc 2 (1988)

50%
Nepříliš slavné pokračování celkem ucházejícího snímku "Noc hrůzy". Je to vlastně kopie originálu.

Hrůzná noc 2

Fright Night Part 2

USA, 1988, 104 minut

 

Režie: Tommy Lee Wallace

Scénář: Tim Metcalfe, Miguel Tejada-Flores a Tommy Lee Wallace podle postav Toma Hollanda

Hrají:

Roddy McDowall (Peter Vincent)

William Ragsdale (Charley Brewster)

Traci Lind (Alex)

Julie Carmen (Regine Dandridge)

 

„Noc hrůzy“ je legenda, hororová komedie, které se podařilo spojit jak hororový, tak komediální žánr v takové kombinaci, která je plně funkční. Fungují zde jak děsivé prvky (upíři, strach, nejistota, paranoia), tak i prvky humoru (vychází především z toho, jak dobře byly napsány jednotlivé postavy, a také z toho, že Roddy McDowall je skvělý herec, což se potvrdilo i ve druhém díle).

Charley to zase zvládne.

Jenže druhý díl je druhý díl. První film vycházel z toho, že Charley má divný pocit ze svého souseda a myslí si o něm, že je upírem. Tohle se nakonec potvrdilo. Hrálo se na to, že postava Charleyho může být paranoidní, na to, že mu nikdo nevěřil, ale on měl pravdu. No, a bohužel se na to snaží hrát i film druhý a přináší strašně malou invencí, která je v klasickém duchu „místo záporáka tam dáme záporačku“.

Peter Vincent nesmí chybět.

Ze začátku je ještě fajn skutečnost, že se vracíme ke starým postavám – je zde Charley i skvělý Peter Vincent – ale ta příjemná nostalgie se postupně vytrácí a vy již máte pocit déjà vu. Ano, tohle už jste prostě viděli. Nejen v nové verzi ve snímku „Fright Night 2“, ale i v původním filmu. Ta koncepce je pořád stejná a bohužel je zde minimum obměn, což je neskutečná škoda, ale nedá se nic dělat. Tvůrci se rozhodli, že nebudou inovovat, ale budou vycházet z osvědčeného modelu.

Docela kočka.

To se v tomhle případě nevyplatilo. Film si vzal na starosti Tommy Lee Wallace, který dělal například Halloween 3 (nepříliš dobře hodnocený), ale také adaptaci Kingova To. No, ani tohle není úplně nadprůměr. V konečném důsledku tak průměrně skončila i „Hrůzná noc 2“. Noví upíři, další hrozba a celý kolotoč se roztáčí znovu, aby vás pobavil. Jenže poněkolikáté už ten stejný kolotoč jednoduše nudí.

A tohle je ještě větší kocour.

Nevím, jestli by byly pocity jiné, kdybych neviděl současné remaky, ale pravděpodobně ne. Filmu chybí ten správný náboj, a i když dokáže být sem tam zábavný (hlavně ze začátku), postupně se váš zájem vytrácí a začínáte se nudit, protože stejně víte, jak to dopadne. Nápaditost v maskách příliš nepřekvapí, ale celkem potěší kvalita triků, kterých je ale poskrovnu.

 

Hodnocení: 50 %

Hororové filmy (upíři, příšery, béčka)


Přidat komentář