Gallowwalkers (2012)

30%
Wesley Snipes se vrátil z vězení a rovnou k žánrovému filmu.

Gallowwalkers

USA, Velká Británie, 2012, 90 minut

 

Režie: Andrew Goth

Scénář: Andrew Goth a Joanne Reay

Hrají:

Wesley Snipes (Aman)

Kevin Howarth (Kansa)

Riley Smith (Fabulos)

Tanit Phoenix (Angel)

 

Wesley Snipes se nám vrátil poté, co strávil nějaký ten čas ve vězení. Popravdě, s jeho vizáží, jsem si myslel, že někoho zabil, ale nakonec to byly jen daňové podvody, což přece jen chápu jako méně závažný zločin než vraždu. Snad se ale chlapec poučil a svoje pochybení nebude opakovat, protože by bylo docela škoda, kdyby se zrušilo jeho působení v připravovaných „Expendables“.

Vida, kdo se vrátil.

„Gallowwalkers“ rozhodně není tak ambiciózní projekt, ale jedná se o snímek menšího charakteru, snímek, který na první pohled vypadá celkem jako žánrová specialitka. Žánrová nikoli v oblasti hororu, ale v oblasti westernu, kdy právě do prostředí Divokého západu je přiveden horor. Hned od začátku je jasné, že to bude horor celkem krvavý, protože krev je tekutina, kterou se zde rozhodně nešetří.

A dokonce má dvě podoby.

Wesley Snipes je zabiják, který se potuluje Divokým západem a sejme všechno, co mu přijde pod ruku. Překvapivě to nejsou jen lidé, ale i něco jako démoni. Navíc je jeho práce komplikovaná tím, že i mrtví se vracejí. Takže všechno musí dělat dvakrát. No, tohle není ani pro diváka moc příjemné, na druhou stranu je to doplněno maskami, které už příjemné jsou. Jediná povedená stránka filmu, což je škoda. Jinak je to tedy skutečně jen o tom, že se zde střílí do různých potvor a rádoby se snaží vyvolat emoce nějakými vedlejšími postavami. Nestačí to ani trochu.

Krev tu stříká, o tom žádná.

Už několikrát jsem si povzdechnul, že bych docela někdy rád viděl hororový western, který bude mít to nejlepší z obou žánrů. Asi už můžu rovnou prozradit, že snímku „Gallowwalkers“ se tuhle moji touhu naplnit nedařilo. Výborné jsou prostě jen ty masky, které jsou místy celkem originální a hlavně dobře vytvořené. Jenže tohle je stejný případ jako Frankensteinova armáda. Povedené masky, jeden dobrý herec, no a to je všechno. Příběh všechno naprosto zabíjí.

Jak chcete telefonovat, když nebudete moct mluvit?

Tvůrci chtěli natočit novou, jinou verzi snímku „Blade“. Wesley Snipes zde měl opět vypadat strašně cool. No, tohle se vlastně docela povedlo, jenže postrádá Bladův suchý humor, navíc brodění se v krvi zde není ani taková zábava. Děj je strašně zkostnatělý a scénáristé očividně vůbec nepochopili, že tohle by měla být odlehčená podívaná, kde by se divák bavil. Vážně pojaté béčko nebude bavit nikoho.

 

Hodnocení: 30 %

Hororové filmy (zombie, příšery)


Přidat komentář