Ghost Rider 2 (2011)

40%
"Ghost Rider" nebyl zrovna snímek, který by nadchnul, ale přesto jsme se dočkali pokračování. Jeho kvality tomu odpovídají.

 

Ghost Rider 2

Ghost Rider: Spirit of Vengeance

USA, Spojené arabské emiráty 2011, 95 minut

 

Režie: Mark Neveldine a Brian Taylor

Scénář: Scott M. Gimple, Seth Hoffman a David S. Goyer

Hrají:

Nicolas Cage (Johnny Blaze / Ghost Rider)

Violante Placido (Nadya)

Ciarán Hinds (Roarke)

Idris Elba (Moreau)

 

Říct, že „Ghost Rider 2“ je úplně špatným filmem, by asi nebylo úplně fér, protože přece jen má momenty, které nejsou úplně zlé, ale jako celek je to prostě nepovedené dvojče filmu prvního. Nechybí zde Nicolas Cage a několik dalších poměrně známých herců jako Idris Elba a Ciarán Hinds, ale to ještě neznamená, že nás tahle skupinka zavede do nějakého naprosto skvělého dobrodružství. Už začátek nám dá tušit, že tohle bude kvalitativně hodně nevyrovnaná podívaná.

Digitální stránka filmu je velmi dobrá.

Jsme rovnou vrženi do akce. Postavy nám nejsou příliš představeny, na to se dostane až později. Kde se vzala postava Moreaua, není úplně jasné a její opodstatněnost není doložena ani během zbytku filmu. Kult mnichů, kterým pomáhá, by zde vůbec být nemusel, nic moc by se nezměnilo. Snad bychom akorát přišli o přítomnost Christophera Lamberta, což by už jen pro tu nostalgii byla docela škoda. To je tak asi jediné.

Nová postava je trochu zbytečná.

David S. Goyer vytvořil další ze slabších komiksových příběhů, který se chtěl trochu inspirovat filmem „Hellboy“, trochu nedávným snímkem Drive Angry 3D, v kterém také hrál Cage, ale na rozdíl od Drive Angry 3D „Ghost Rider 2“ není tak promakaná béčková jízda. Goyer si s příběhem příliš hlavu nelámal, dal tam dobro a zlo, Ghost Ridera, který neví, na které je straně, hromadu klišé, a aby to bylo ještě méně originální, natáčelo se ve Východní Evropě, konkrétně pak v Rumunsku. Děj se ještě na chvíli přesunul do Turecka, kde je podle všeho líheň ďábla.

Močící Ghost Rider nesmí chybět.

Příběh je velmi prvoplánový a člověk má pocit, že už ho někde viděl. Ghost Rider – nikdo přesně neví, proč zrovna on – je Moreauem vybrán k tomu, aby se postaral o jednoho kluka a jeho mámu. Ukáže se, že kluk je synem toho chlápka, který se postaral, že Johnny má sem tam místo hlavy hořící lebku. Film nás tak směřuje k očekávanému finále. Dvojice Neveldine/Taylor mají za sebou dva filmy „Zastav a nepřežiješ“ a také dle mého názoru trochu nedoceněný, i když pravda nedotažený snímek „Gamer“. „Ghost Rider 2“ se dokládá průměrnou až podprůměrnou kvalitou jejich děl a nijak nevybočuje. Vlastně je to od této dvojice standard.

Christopher Lambert nemá velkou roli, ale objeví se zde.

Co rozhodně nestojí za řeč, to je výkon Nicolase Cage, který je místy prostě strašný. Stejně ho mám pořád rád. Co na druhou stranu musím zmínit, to jsou skvělé vizuální triky. Hlavně díky nim film alespoň vypadá hodně dobře. Cageova hořící lebka je ukázkou toho, jak je v současné době poměrně jednoduché udělat digitální triky, které stojí za to. Člověk se pak jenom diví, že ještě mohou být filmy, kde je právě triková stránka to nejhorší. „Ghost Rider 2“ není filmem, který by příliš napravil reputaci filmu „Ghost Rider“, ale dívat se na to dá. Aspoň jednou a s minimem pozornosti.

 

Hodnocení: 40%

Hororové filmy (duchové, béčka, komiks, vrazi)


Přidat komentář