Halloween REmake

Snad všichni už víme, že nás někdy v budoucnu čeká remake legendárního a dodnes nepřekonaného slasheru mistra hororu Johna Carpentera (Věc, Městečko prokletých, Mlha) HALLOWEENU. Jelikož právě dneska je halloween a taky proto že české televize se nezmohly na nic víc, než odpadový trasher (rozuměj trashovitý slasher) německého původu Bazén, rozhodl jsem se pro Vás připravit menší přehled všech detailů a teorií, které se za tu dobu okolo tohoto (ne)očekávaného filmu vyrojily...
Datu m premiéry je prozatím stanoveno na 19.října 2007, režírovat má maniak Rob Zombie (zajímavý Dům tisíce mrtvol a road-masakr Vyvrženci pekla), kterému prý údajně dal svolení sám John Carpenter (Což ale není nikterak překvapující, Johnovi je už na stará kolena úplně jedno jestli někdo sprzní jeho legendu, hlavně když z toho má taky nějaký profit). Ve filmu by si měla roličku střihnout i Robova ženuška Sherri Moon (Baby Firefly v obou Robových filmech), ale fandové nebojte se (nejásejte?) nebude to jako Laurie Strode ;-).

Zde si můžete poslechnout aktuální rozhovor pro MTV. S Robem Zombiem samozřejmně :)

Mnozí z Vás jistě vědí, že zpočátku se o tomto filmu mluvilo jako o prequelu (tedy "předdílu") původního Halloweenu, pak však přišel Zombie (O poetice tohoto jména se myslím netřeba zmiňovat :)) a všem nám pěkně plivnul do tváří. Jeho nesmyslné blábolení o "reimaginaci" a "částečném převyprávění" po několika týdnech nabralo konečný směr => remake. Jelikož dlouholety opatrovník série Moustapha Akkad loni zahynul, při teroristickém útoku, společně se svou dcerou (!), všechna zodpovědnost padla do rukou jeho synovi Malkovi. Tady musíme Zombiemu poděkovat (jestli kladně nebo pěstí je jen na Vás), protože nebýt jeho, série Halloween by skončila otřesným Ressurection (Možná by to však bylo dobře, opět jen a jen na Vás).

 Tady najdete kompletní rozpis všech dostupných informací o remaku, a zde najdete oficiální stránky celé série a mimoto i rozhovor s Robem, kde odpovídal na dotazy fanoušků.

Pokud si chcete s Robem Zombiem osobně popovídat, můžete tak učinit na oficiálním diskuzním fóru série, musíte se však registrovat a vyčkávat (Jednou měsíčně se ukáže a ptá se fanoušků co mají na Halloweenu nejraději atd. nebo odpovídá na dotazy... najdete ho pod nickem... Rob Zombie ;-)).

Remaky klasických hororů nebo těch ásijských mi vůbec nevadí, právě naopak. Jestli je ale Zombie tím správným režisérem pro remake Halloweenu nechám na Vás. Osobně jsem na mírných rozpacích, na jednu stranu je to zručný režisér a horory opravdu miluje... ale na tu druhou mne neustále hlodá červík pochybnosti, hlavně díky faktu že zatím jsme od něj viděli jen exploitation kousky.... uvidíme.
Novinky (slasher, vrazi)


Přidat komentář