Haunted Memories

70%
"Haunted Memories" jsou dalším příspěvkem do dobře vykrmované a rostoucí slenderovské mytologie.

Haunted Memories

Vydalo studio ParanormalDev v roce 2013

 

Tato recenze se týká první kapitoly, která byla uveřejněna zdarma, zatímco další budou za poplatek. Je možné, že se tato taktika ukáže jako finančně úspěšná. Ovšem zatím nebudeme spekulovat, protože se objevila teprve druhá část nazvaná "Welcome Home". Postupně mají přibývat další, až do celkového počtu šesti. Některé jsou sběratelské, některé adventurní, takže nabídnou více herních rovin, což by se mohlo zalíbit. První kapitola "Haunt" je stejnojmenným remakem původní hry od Parsec Production, zcela totožného týmu, který teď jen vystupuje pod jinou hlavičkou.

 

Bez baterií do baterky se alespoň uvnitř budov těžko obejdete.

 

Začátek nepřekvapí. Hrdina, který si nepamatuje tak docela, jak se ocitl sám na lesní cestě, dorazí k opuštěnému autu a ke vchodu na oplocený areál. Něco ho pobízí, aby zjistil, co je uvnitř. Do ruky vezme baterku a sešit s poznámkami, který našel u auta, a má pocit, že je dostatečně vyzbrojený na průzkum. Hodně štěstí.

 

Tento kousek slenderovského cyklu už nemá neotesanou vizuální podobu úplně prvního zpracování legendy Slendermana do počítačové hry Slender: The Eight Pages. Při "Haunted Memories" se grafická karta docela zapotí. Prostředí není statickou kulisou, ale živou entitou, která může hráče zmást, která se vlní a prohýbá vlivem větru i imaginace toho, kdo sedí u obrazovky. Stejný pokrok jako vizuál doznalo i audio, ke kterému lze mít jedinou větší výtku. Příliš hlasitá hudba, která má podkreslovat atmosféru, ve skutečnosti přehluší veškerý dabing (a protože ho není moc, je to docela škoda).

 

Inventář, mapa, poznámky - všechno pěkně na jednom místě.

 

Základ hry zůstal stejný, takže se nikdo nemusí bát, že by byl ochuzený o stresující pocity z hrůzy neustále číhající za zády. Vyhnout se hlavnímu protivníkovi a zůstat díky tomu naživu, to už je dost ohraná písnička ve slenderovských projektech. K němu jen drobnou poznámku: v "Haunted Memories" nenarazíte na originálního Slendermana, ale jeho variantu Marka Slendera. Pokud rozdíly mezi postavami neznáte, pak vás právě tahle hra uvede docela dobře do osudu hlavního protihráče.

 

Hrdina podléhá různým halucinacím...

 

Zásadní nevýhodou první kapitoly je absence příběhu. Jistě, existuje tu jakási story na pozadí, týkající se historie odlehlého místa. Ale hrdina, jehož očima se dívá hráč, nemá vlastně žádný důvod do areálu lézt (kromě bohapusté zvědavosti). Uvnitř sice vyplave na povrch pár úkolů, ovšem nejsou nijak zajímavé, ani originální - dojdi tam, zprovozni to a to, najdi klíč k tomu a tomu... Poněkud nelogický systém byl zvolen na ovládání inventáře - klávesy TFGH (opravdu).

 

...které jsou důsledkem paranormální aktivity. Anebo radioaktivního odpadu, který se válí všude kolem?

 

Pokud už znáte původní "Haunt", nová verze je dost odlišná na to, aby bavila i děsila znovu. Kdo miluje slenderovské hry, nebude zklamán. Kdo už má pocit, že toho bylo dost a že je vlna atmosférického hororu zbytečně nafouknutá, pak může prozatím "Haunted Memories" v klidu oželet. Pokud by je něco mohlo výrazně odlišit od dalších žánrových projektů, pak to bude náplň dalších kapitol. A na ty si budeme muset ještě chvíli počkat...

 

 

Minimální systémové požadavky:

Windows 7

Procesor Intel nebo AMD 2.8 GHz

Paměť 4 GB RAM

Grafika nVidia GeForce 8600/9600GT, ATI/AMD Radeaon HD2600/3600

DirectX 9.0c

Hororové hry (duchové, survival)


Přidat komentář