Hellraiser: Návrat mrtvých (2005)

30%
O tenhle návrat mrtvých jste ani moc nestáli.

Hellraiser: Návrat mrtvých

Hellraiser: Deader

USA, Rumunsko, 2005, 88 minut

 

Režie: Rick Bota

Scénář: Neal Marshall Stevens a Tim Day podle postav Cliva Barkera

Hrají:

Kari Wuhrer (Amy Klein)

Paul Rhys (Winter)

Simon Kunz (Charles Richmond)

Marc Warren (Joey)

 

Rick Bota se rozhodl, že bude sérii prznit, jak jen to bude možné, a tak se chopil dalšího scénáře, který ani původně nebyl jako díl série „Hellraiser“ zamýšlen. Tohle byl případ jeho předchozího filmu Hellraiser: Vyslanec pekla, ale také velmi povedeného pátého dílu Hellraiser: Inferno. Film se natáčel v Rumunsku, i když stejně tak by se mohl natáčet kdekoli jinde.

 Ty hřebíky asi přece jen bolí.

O co ve snímku jde? Ze začátku opravdu nebudete mít ani tušení, že se jedná o snímek, který patří do série „Hellraiser“. Setkáváme se s novou postavou – ano, nehledejte ani návaznost v předchozích filmech – která je reportérkou. Amy je trochu problémová, ale schopná. A zrovna teď by se měla chytnout skutečně zvláštního případu. Její šéf jí pustí jedno velmi podivné video.

 Hlavně se nezapálit.

Na videu je skupina lidí, která podle všeho provádí nějaký rituál. Jenže postupně to začne vypadat, že jedna z žen se chce jen zastřelit. A bum, nejen, že to tak vypadá, ono se to opravdu stane. Zastřelí se, ale video pokračuje a je to ještě divnější, než se zdálo. Ona totiž po další části rituálu vstává z mrtvých. Právě totožnost osob a smysl rituálu chce Amy odhalit. A to ji také přivede do přítomnosti Pinheada.

 Čí to asi budou stopy?

To, že lidé vstávají z mrtvých, má svůj výraz. Takovému člověku se říká Deader. Odtud tedy také původní název. Amy se dostává hlouběji do podsvětí a seznamuje se s divnými lidmi. A pak se najednou objeví známý hlavolam. Kdyby tenhle snímek neměl Pinheada, tak se vůbec nic neděje. Vlastně jen to, že je ještě méně zajímavý. Ale takové „Inferno“ také Pinheada skoro nemělo, ale přitom se jednalo o skvělý horor.

 Klídek na pokec?

„Hellraiser: Návrat mrtvých“ se tak řadí k tomu horšímu, co v sérii najdete, možná dokonce k tomu nejhoršímu. Pinhead je vlastně použit jen jako omluva pro špatně napsaný příběh, který se skutečně může jen těžko líbit. Je to příběh, který pořádně nemá smysl, zbytečně se překombinovává a nakonec je do něj vložen Pinhead, aby to celé nějak dalo smysl. Triky už zde skoro chybí, je to celkově levné, což v tomhle případě snímku nesvědčí. Takže padáme dál.

 

Hodnocení: 30 %

Hororové filmy (slasher, příšery, mučení)


Přidat komentář