Hostel: Part III (2011)

20%
"Hostel" není nejlepší sérií, jaká kdy byla natočena, ale to, co s ní udělal třetí díl, to je naprostá degradace. Už ani gore tuhle sérií nezdobí jako dříve. Jeden obličej bez kůže není všechno.

 

Hostel III

Hostel: Part III

USA, 2011, 88 minut

 

Režie: Scott Spiegel

Scénář: Michael D. Weiss podle původních filmů Eliho Rotha

Hrají:

Kip Pardue (Carter McMullen)

Brian Hallisay (Scott)

John Hensley (Justin)

Sarah Habel (Kendra)

 

Scott Spiegel je především hercem, ale také paběrkujícím režisérem, který si trochu udělal jméno na filmu „Od soumraku do úsvitu 2“. Jinak ale jeho režisérská filmografie nečítá žádné skvělé kousky. Skoro by se zdálo, že se tuto skutečnost pokusil napravit ve chvíli, kdy se ujal třetího pokračování série Hostel, kterou osobně nemám příliš v lásce. Pokud jsem ale Elimu Rothovi něco vytýkal, rozhodně to nikdy nemohlo být gore, které měl úžasné.

A jde se pařit!!!

Co je největší peckou, kterou vás chce „Hostel III“ ohromit? Je to skutečnost, že se film neodehrává na temném východě v České nebo Slovenské republice, ale rovnou v Las Vegas. No jo, magoři jsou i v Americe, nejen na našem a sousedním území. Film si dává záležet, aby nás tahle skutečnost ohromila, a tak je zjištění podbarveno i hudbou, aby nás to opravdu trklo. Podobně důležitá je informace, že ve filmu hraje nejnovější Dracula Thomas Kretschmann, kdy i jeho zjevení se je pro film neskutečně důležité a je podbarveno hudbou a doplněno soustředěným záběrem. Ve všech ostatních ohledech je snímek propadákem neskutečným, který pro mě i tak blbou sérii posouvá ještě níž.

Tenhle to s tím pařením trochu přehnal.

„Hostel III“ se tváří jako právoplatný nástupce dvou prvních filmů. Jenže mu chybí všechno, co první filmy měly. Eli Roth měl nápad, který by bylo možné považovat za celkem dobrý. První dva „Hostely“ mají i nějaký ten smysl pro humor, i když takový, s kterým se ne každý ztotožní. Hlavní devizou dvou filmů však byla stránka masek a efektů. „Hostel“ i „Hostel II“ se pyšnily neskutečně dobrým gore, které mě sem tam skutečně dost zasáhlo, a film mě přece jen uměl znechutit.

Jako kdyby si myslel, že v Hostelu ho nepřivážou.

„Hostel III“ je naprosto plochý, pokud se gore týká a nejsme svědky ničeho převratného. Šíp v rozkroku je sice paráda, ale když nevidíme, jak se týpkovi mezi nohy zabodává, dojem je hodně snížený. Stejně tak stahování kůže z obličeje. Je to příliš sestříhané, nenázorné a pro podobný film nedostatečné. Myslel bych si, že gore zde bude propracovanější, ale je to naprostý standard, který nemá čím ohromit. Stejně jako příběh, který stojí na tvrzení, že „co se stane ve Vegas, ve Vegas zůstane“. Kolikrát jsme tohle už slyšeli? Asi bych si raději pustil „Pařbu ve Vegas“ než znova tuhle hloupost.

Potřeboval trochu pročistit hlavu.

Nevěřil jsem, že někdy budu schopen říct – napsat – něco podobného, ale podle mého názoru je původní „Hostel“ skutečně zábavným snímkem, alespoň ve srovnání se svým třetím pokračováním. Eli Roth je možná magor, ale ví, jak má natočit pořádný film, což je další věta, kterou bych si nemyslel, že řeknu. Scott Spiegel jen prokázal svou filmařskou impotenci a měl by zůstat spíš před kamerou.

 

Hodnocení: 20%

Hororové filmy (gore, mučení, hnus, vrazi)


Přidat komentář