I Saw What You Did (1965)

70%
Tyhle holky prý viděly, co udělal. Jenže když je to vrah, jak se k nim asi zachová?

I Saw What You Did

USA, 1965, 82 minut

 

Režie: William Castle

Scénář: William P. McGivern podle románu Ursuly Curtiss

Hrají:

Joan Crawford (Amy Nelson)

John Ireland (Steve Marak)

Leif Erickson (Dave Mannering)

Sara Lane (Kit Austin)

 

Americký film „I Saw What You Did“ má pro mě podobně jako snímek Strait-Jacket velmi zajímavé spojení. Tentokrát se sice William Castle musel obejít bez scénáře od Roberta Blocha, ale v hlavní roli je možné vidět opět Joan Crawford. Anebo tak to alespoň vypadá podle titulků, ale realita filmu „I Saw What You Did“ je přece jen trochu jiná, což mě malinko zklamalo.

Steve se jí líbí.

To ale hovořím o osobních preferencích, které jsou dány tím, že mám Joan Crawford velmi rád. Její prostor na plátně nakonec ale není takový, jak bych si přál. Ale to nevadí, pořád tu máme zbytek osazenstva a celý film, který jejím menším uplatněním nemusí být horší. A já si myslím, že není. S jednoduchým příběhem se William Castle dokázal popasovat a natočil ho poměrně napínavě.

Joan Crawford mám prostě rád.

A skutečně se jedná o jednoduchý příběh. Kit (Sara Lane) a Libby (Andi Garrett) jsou spolu s mladší Tess (Sharyl Locke) samy přes noc doma a trochu se nudí. Tak volají na neznámá čísla a dělají si z nich legraci. Ženy, které zvednou sluchátko, přesvědčují o tom, že jejich manželé jsou jim nevěrní, anebo příjemci hovoru prostě řeknou, že ví, co udělal, a že ví, kdo to je. A tohle řeknou i Stevovi, který zrovna zabil svou ženu.

Holky si chtěly večer užít.

Včera jsem recenzoval snímek „Don't Hang Up“, který se zabýval v podstatě tím samým, ale Castlův film „I Saw What You Did“, který je o více jak padesát let starší, mi přijde z hlediska filmařského stále zručněji natočený. A to se nesnaží o tolik dějových překvapení jako „Don't Hang Up“. William Castle jednoduše uměl točit filmy a jeho schopnosti jsou patrné i po letech.

Jenže rodiče chtěli, aby zůstaly hodné.

Mám rád Williama Castla a na každý jeho snímek, který jsem doposud neviděl, se těším. A zatím mě snad nikdy nezklamal. Byl schopný natočit jednoduchý film tak, aby mě bavil, což je i případ filmu „I Saw What You Did“. Holky to zvládli skvěle zahrát a John Ireland se parádně zhostil role parchanta. Konec je trochu jednoduchý, ale zase jsem nečekal, že to bude extra drsné.

 

Hodnocení: 70 %

 

Hororové filmy (vrazi)


Přidat komentář