Inside the Whore (2012)

30%
Zvláštně pojaté pokračování snímku "Hora".

Inside the Whore

Norsko, 2012, 90 minut

 

Režie: Reinert Kiil

Scénář: Reinert Kiil

Hrají:

Susanne Estelle (Susanne)

Lisa Barsten (Lisa)

Anniken Mjelde Sjo (Anniken)

Torgrim Ødegård (Torgrim)

 

Reinert Kiil v roce 2009 natočil snímek Hora, což by se dalo přeložit jako „kurva“ nebo „děvka“, aby bylo zřejmější, že se tím nemyslí nadávka, ale skutečně se tím označuje žena, i když velmi nepěkně. Snímek jsem zatím neviděl, až dodatečně jsem zjistil, že „Inside the Whore“ na něco navazuje. Nebo navazuje, ono je těžké tady mluvit o nějaké přímé návaznosti.

 Něco z natáčení.

„Inside the Whore“ je velmi specifickým filmem. Snímek je vlastně o tom, jak se natáčelo pokračování původního filmu. Jedná se tedy o jakési mockumentary, fiktivní film o filmu, kdy sledujeme, jak se dával dohromady štáb, jak se natáčely některé scény a jak se nakonec všechno posralo, protože tohle je pořád horor, takže očekáváte, že se tam muselo něco hodně zle posrat.

 Hodně se točilo venku.

Trochu smutné je, že to nejlepší na filmu „Inside the Whore“ jsou jeho úvodní titulky. Jsou sexy a jdou ještě o něco dál. Možná nejlepší titulková sekvence, jakou jsem kdy viděl. Minimálně nejlépe úchylná. Je vidět, že ten úvod je točen na profesionálnější kameru, vypadá to celkově lépe než zbytek filmu. Ale to je také součást hry, která ale končí v tom, že hlavní dění „Inside the Whore“ je prostě found footage nuda.

 I na triky došlo.

I když nuda, oni jsou zde momenty, které vás rozhodně dovedou vytrhnout. Ať už je to nečekané násilí anebo nečekaná explicitnost, která se projevuje hlavně ke konci filmu, kdy jsou zde záběry, které se ani v hororu zase tak často nevidí. Tohle je dobré, tohle stojí za pozornost, protože vás to dovede překvapit, dovede vám to možná i vyrazit dech. Ale děj samotný je prostě otrava.

 I ona se vrátila.

„Inside the Whore“ je snímek, na kterém je vidět, že Reinert Kiil chtěl hlavně šokovat. Ale jo, možná mu to v některých případech dokonce i vyšlo, což je fajn. Jsou zde záběry, které stojí za pozornost, pokud máte rádi explicitní nahotu a násilí. Ale není toho tolik, je to přizpůsobeno levnější found footage formě, která je pro mě spíše ubíjející, protože většinu času tu nic zajímavého není.

 

Hodnocení: 30 %

Hororové filmy (gore, vrazi)


Přidat komentář