Jedovatý břečťan 2: Lily (1996)

25%
Z myšlenky prvního filmu nezůstalo nic a jede se akorát na erotický thriller, kde vynikají hlavně prsa Alyssy Milano. Hodně se to podobá snímku "V objetí upíra".

Jedovatý břečťan 2: Lily

Pison Ivy II

USA, 1996, 106 minut

 

Režie: Anne Goursaud

Scénář: Chloe King

Hrají:

Alyssa Milano (Lily Leonetti)

Johnathon Schaech (Gredin)

Xander Berkeley (Donald Falk)

Belinda Bauer (Angela Falk)

 

Asi není úplnou náhodou, že režisérka snímku V objetí upíra natočila i snímek „Jedovatý břečťan 2: Lily“. A není ani náhodou, že do hlavní role obsadila také Alyssu Milano. Koneckonců, jediné, co oba filmy od Anne Goursand mají pozitivního, to je přítomnost právě Alyssy Milano, respektive přítomnost jejího pravého a jejího levého ňadra. Ano, herečka se zde opět obnaží a je to opět jediné pozitivum, které snímek má.

Já jsem jenom nevinná holčička.

Proč snímek navazuje na film „Jedovatý břečťan“? Tak na tuhle otázku jde odpovědět jen jedním možným způsobem – navazuje na něj proto, že první asi trochu uspěl finančně, a tak bylo jednodušší vzít jeho jméno a našroubovat na něj naprosto jiný příběh o jiné holce, která se ale také stává rebelkou, jen je k tomu celá historie, jak se z neviňátka stala dračice. Hele, nepřipomíná to trochu V objetí upíra? Ne, samozřejmě, že ne, protože tentokrát tady vůbec žádný upír není!

Já tě o tu nevinnost připravím!

Tak trochu podrobněji k tomu příběhu. Mladá Lily přijíždí do nového města, kde má nastoupit na studium umění, což se jí daří se zpožděním. Z jednoho telefonátu pochopíme, že má problémy s matkou, což ji omezovalo, ale vzhledem k tomu, že je do umění, tak její poklidný život bere za své. Mění se v rebelku. Umění z vás totiž udělá zvířata. I když sám píši, což je považováno také za umění, pořád jsem stejný introvert jako dříve. Asi dělám to umění nějak špatně.

Tohle že mám bejt já?

V čem se Anne Goursaud vyžívá, to jsou erotické záběry, což je sice hezké, ale to by se scénář nesměl snažit o nějaký ten přesah. On tu samozřejmě není, pořád jde jenom o chtíč a o závist, které se dostávají do souznění stejně, jako se dostávají do konfliktu. To je celé. Lidi tady spolu spí nebo nespí a pak kvůli tomu na sebe žárlí, což je hlavní zdroj jakéhokoli zvratu ve filmu. Že se tak děje až po více jak hodině, to je věc druhá. I přes erotické záběry je to prostě nudný film.

Prej nevinná...

Problém je, že se tvůrcům snímku „Jedovatý břečťan 2: Lily“ nepodařilo držet ani základního schématu prvního dílu, a tak byl natočen film naprosto jiný, který nemá nic společného ani s původní postavou, ani základním dějem. Lily je v tomhle případě jen holka, s kterou hází osud, ale není ona sama, kdo je nutně příčinou událostí, což Drew Barrymore v prvním snímku jednoznačně byla. Prostě jen slabě erotický film bez atmosféry, napětí a bez zajímavého příběhu.

 

Hodnocení: 25 %

Vaše komentáře

Adam Peňáz
Druhý díl jsem kdysi viděl ve stejné době jako ten první takže se k němu váže stejná nostalgie, i když kvalita je už někde jinde. Kvalita byla sice diskutabilní i u prvního dílu, ten ale svou myšlenku bezesporu měl. Díl druhý oplývá také tou táhlou atmosférou a tempem jako první, nezastře ale že se tam toho děje o poznání méně. To naroubování na předchozí film je hodně násilné, ale budiž. Zaráží spíš že podle toho co je zde řečeno se "Ivy" skutečně jmenovala Ivy, i když to odporuje událostem z jedničky. Ale řešit tyhle věci, navíc u takřka zapomenutého filmu jako je tento, asi nemá moc cenu. Děje je tam sotva na hodinku, film ale trvá skoro dvojnásobek, jsou tu však prvky které ho zachraňují. Jako bývalého studenta umělecké školy mi bylo blízké samotné prostředí filmu, a postava Xandera Berkeleyho byla též dobrá, samozřejmě mu uškodil závěr který ho nelogicky dotlačil do polohy vymykajíc...
Adam Peňáz 28.09.2016 19:45:04 Reagovat Přidat nový komentář
Adam Peňáz
...vymykající se jeho dosavadnímu charakteru, aby tak postava mohla posloužit béčkovému konci. Ale tak on celý film je béčko v kterém nemá význam se moc pitvat. Za prvé je to film pro celkem omezenou cílovou skupinu a moc jiných lidí ho neocení, za druhé podobné filmy ani nebyly stvořeny k tomu aby se v nich někdo vrtal. Jsou takhle prosté záměrně, a v tom je i jejich kouzlo - pro někoho.Jako poslední pozitivum jsem si schválně na závěr nechal nádhernou Alyssu Milano, kvůli které snadno přežijete i přetaženou stopáž. I když kvalitativně o třídu níž, po prvním filmu pořád nejlepší díl série.
Adam Peňáz 28.09.2016 19:53:09 Reagovat Přidat nový komentář
Hororové filmy (béčka)


Číst komentáře