Krampus Unleashed (2016)

20%
Další krampus, který také není moc povedený.

Krampus Unleashed

USA, Kanada, 2016, 90 minut

 

Režie: Robert Conway

Scénář: Robert Conway

Hrají:

Amelia Brantley (Bonnie)

Bryson Holl (Tommy)

Caroline Lassetter (Fiona)

Taylor Buckley (Troy)

 

Asi jsem si měl ty snímky s krampusem trochu lépe rozvrhnout a nevidět je hned za sebou, protože po nepovedeném filmu Krampus: The Devil Returns jsem se podíval na film „Krampus Unleashed“ (mimochodem také v podstatě pokračování, a to filmu „Krampus: the Reckoning“, minimálně v osobě režiséra) a nebyl jsem zrovna svědkem toho, že bych sledoval něco lepšího, co by ospravedlňovalo skutečnost, že v poslední době vzniká s touto čertovskou příšerou více filmů.

 Docela děsivý chlápek.

Nutno ale přiznat, že film „Krampus Unleashed“ je přece jen o ždibec lepší než snímek Krampus: The Devil Returns. Ale jelikož jsou oba celkem nekvalitní, ten rozdíl není zase tak moc velký. Snímek „Krampus Unleashed“ vás v první řadě může překvapit tím, že si uvědomíte, že se jedná o horor, až zhruba 45 minut po tom, co film začne. Tohle není něco, co by vás jako hororového fanouška mělo nadchnout.

 Ten už nebude žít.

V arizonské poušti byla objevena truhla s celkem jednoduchým obsahem – je v ní jeden velký černý šutr. Nic moc, co by mělo objevitele nadchnout. Jenže všichni zemřou. Střih. Chystáme se na svátky s rodinou, jejíž představitelé nejsou nijak zajímaví a ani je nechcete moc sledovat, mimo jiné i proto, že jejich herecké výkony nejsou moc dobré a vyhrocené situace jsou zachyceny skutečně otřesně.

 Sundá, nebo nesundá župan?

Rodinná sešlost je tři čtvrtě hodiny dlouhá nuda, kdy po této době to vytrhnou jedna odhalená prsa a následně překvapivě drsné gore, které se zde zjeví jakoby z ničeho nic. V tuhle chvíli to konečně začíná být zajímavé a vy máte pocit, že se alespoň něco děje. Sem tam se objeví krampus, který má dobrou masku, sem tam zase nějaká ta krev. Tady zjistíte, že za těch 20 % snímek možná i stojí.

 Hlavně, že je rodina zase pohromadě.

„Krampus Unleashed“ potvrzuje skutečnost, že dneska už asi nejsou tvůrci, kteří jsou schopní natočit skutečně dobrý monster horor, kde bude nejen dobrá příšera, ale bude zde i nějaký děj, který bude dávat smysl a který nebude odfláknutý. Na tomhle je strašně poznat amaterismus, což rozhodně filmu nijak nepomáhá. „Krampus Unleashed“ hororový snímek v podstatě není, což je další bod, který ho degraduje.

 

Hodnocení: 20 %

Hororové filmy (příšery)


Přidat komentář