Last Shift (2014)

60%
Tahle směna nedopadne dobře.

Last Shift

USA, 2014, 90 minut

 

Režie: Anthony DiBlasi

Scénář: Anthony DiBlasi a Scott Poiley

Hrají:

Juliana Harkavy (Jessica Loren)

Joshua Mikel (John Michael Paymon)

J. LaRose (Patrick Black)

Natalie Victoria (Marigold)

 

„Poslední směna“, jak by se dal název snímku přeložit, je možná až moc všeříkající. Více by se mi asi líbilo pojmenování Noční směna, i když je pravda, že to by mohlo odkazovat na jednu z povídek Stephena Kinga. Je nakonec jedno, pro jaký název se tvůrci rozhodli, protože to nemění moc na tom, že ten snímek je pořád stejný. A není až tak hrozně špatný, jak se chce tvářit.

 Takový dívčí sněm.

Je to film o jedné policistce, která zůstane na stanici přes noc sama. Má službu, asi jako nováček, kterou si má užít. Jasně, že na ni nečeká jednoduchá noc a je jasné, že se něco musí pořádně posrat. Tvůrci nechávají diváka polemizovat o tom, co se vlastně děje, nechávají ho vycukat, používají tmu i světlo, a to způsobem, který se zase tak moc nevidí, ale přitom je velmi funkční.

 Chudák holka.

Nejdříve si musí trochu užít menší buzerace, ale v pohodě, jde se na to. Hned z kraje jí čeká telefonát od jedné dívky, která je očividně v problémech. Trochu mi vadilo, jak to policistka řešila/neřešila, ale jedná se o dobrý prvek v tom, jak se díky němu daří gradovat napětí. Dívka, která je v pořádném průseru, totiž volá ještě několikrát a policistka neví, jak pomoci, jak ji zachránit.

 Jasný vzkaz.

Jenže to není všechno, co se hrdince děje. Je tu ještě jeden bezdomovec, kterého rozhodně nechcete mít na stanici sama v noci, už jen proto, že recepci používá jako záchod. Naštěstí se ho podaří v klidu vyprovodit. Jenže tohle není ani zdaleka všechno. Napětí graduje a policistka přestává rozumět tomu, co je vlastně realita, co se jí zdá a jestli náhodou nepřichází o rozum. Další události na sebe navazují a ani divák pořádně neví, co se děje.

 Hezká maska.

V tomhle je film rozhodně výborný. Je to horor, který je skutečně hororový. Když se budete dívat na „Last Shift“, tak rozhodně pocítíte, co je to strach, anebo budete mít alespoň to příjemné mrazení, které se dostavuje, když koukáte na dobrý, hororový snímek. Má to svoje chyby, například herecké, i scenáristické, ale podobných hororů, které jsou děsivé i vůči divákovi, zase tolik není.

 

Hodnocení: 60 %

Hororové filmy (duchové, mučení)


Přidat komentář