Le Bagman – Profession: Meurtrier (2004)

80%
Vyslovíš-li třikrát jeho jméno, objeví se a odhalí ti tajemství svého kabátu. Bagman. Profesionální zabiják.

Le Bagman – Profession: Meurtrier

Kanada, 2004, 19 minut

 

Režie: Jonathan Prévost, Francois Simard

Scénář: Francois Simard, Anouk Whissell

 

Hrají:

Joanna Kazmierczak

Alain Bakayoko

Dave Bellerive

Guillaume Blais-Dubuc

 

Mladou dívku honí maskovaný muž s papírovým pytlíkem na hlavě a v kabátě, který skrývá mnoho vraždících nástrojů. Dívku srazí parta mladých gangsta hip hoperů, projíždějících se po štrýtu ve svém bouráku. Ve své neohroženosti se rozhodnou maskovanému chlápkovi postavit a ukázat mu, zač je toho gangsta loket. Jenže Bagmanovi nedá moc práce je srovnat na hromadu, a tak přeživší zavolají svému bossovi, který vyšle posily. Začne nemilosrdná pouliční krvavá bitva…

Plakát

„Le Bagman – Profession: Meurtrier“ je především úctyhodným důkazem, že i za naprostých amatérských podmínek se dá natočit zábavný, svižný a krvavý kraťas. Těch 19 minut je k prasknutí narváno akcí, humorem, ironií, karikaturou, krví, gore, vnitřnostmi, šíleností, nadhledem a schopností udělat si srandu sám ze sebe.

Největší gangsta štrýtu

Příběh není nijak rozsáhlý a rozvinutý. Prostě se jen banda mladých výrostků postaví maskovanému zabijákovi. I tohle stačí k tomu, aby to zaujalo. Faktem totiž je, že na příběhu ten film nestojí. Velmi mě potěšilo, že Prévost se Simardem dokázali levou zadní ze svých (finančních a materiálních) nedostatků udělat obrovskou přednost. Prostě si řekli, nemáme prachy, nemáme zkušenosti, nedokážeme udělat alespoň trochu realistické triky a nemůžeme sehnat alespoň trochu ucházející herce, tak si z toho prostě uděláme jednu velkou prdel. A udělali. Ty triky jsou fakt echt amatérské, ale jsou zábavné. Herci jsou strašní, ale jsou zábavní. Film je po technické stránce strašný, ale je zábavný a má neuvěřitelné koule. Protože je nápaditý.

Tolik nápaditých a neotřelých krvavých způsobů, jak někoho zabít nebo alespoň zmrzačit, na tak krátkém prostoru jen tak nenajdete. K Bagmanovi by měl jít do učení remakový Jason Voorhees a spousta jeho následovníků, čímž by se kruh (neboť Bagman vychází právě z Jasona) uzavřel.

Úsměv! Vyletí ptáček střeváček!

Triky nejsou žádná profesionální třída. Pusťte si ten film dvakrát třikrát a zvládnete to sami doma na koleně. Jenže oni se ani nesnaží tvářit se nějak seriózně a to je na nich právě to zábavné. Budete se u nich smát, ne jim samotným, jejich levnosti, amatérskosti a neprofesionalitě, ale tomu jak jsou vtipné. Stříká u nich krev, sekají se lidské údy, pukají hlavy, lezou střeva v báječné kombinaci hnusu a humoru. Slabším povahám se možná zvedne kufr, jenže slabší povahy se na podobné filmy pravděpodobně asi nedívají.

Nepřipomíná vám někoho?

Bagmanovi nakonec odpustíte takřka všechno, včetně silně přehrávajících neherců v nesympatických (ale úsměvných) rolích. Doufám, že se tenhle film stane kultem nejen u českých rádoby drsných gangsta blbečků!

„Le Bagman – Profession: Muertrier“ je skvělou ukázkou kombinace horroru (slasheru) a komedie. Výborný, svižný, zábavný kraťas, který zcela splnil svůj účel – pobavit a rozhýbat vaši bránici.

Vaše komentáře

Michal
Skvěle napsaná recenze! Pouštím si to poslední dobou skoro furt a pokaždý mi to udělá radost v kalhotách! Tenhle film jsem úplnou náhodou viděl poprvé ve svých 11 letech, takže mi to kompletně změnilo úhel pohledu na gore filmy. Cením práci autorů a doufám, že jim budu jednou moct políbit prdel za to, jak jsou skvělí & že udělali něco tak skvělýho, na co se dá čumět furt!
Michal 25.05.2021 01:03:47 Reagovat Přidat nový komentář
Hororové filmy (slasher, gore, béčka, mučení, hnus, vrazi, komedie)


Číst komentáře