Leprechaun 2 (1994)

50%
Skřítek podruhé docela dobře navazuje na první film.

Leprechaun 2

Leprechaun 2

USA, 1994, 85 minut

 

Režie: Rodman Flender

Scénář: Turi Meyer a Al Septien podle postav Marka Jonese

Hrají:

Warwick Davis (Leprechaun)

Charlie Heath (Cody)

Shevonne Durkin (Bridget)

Sandy Baron (Morty)

 

Konečně jsem se trochu více ponořil do série „Leprechaun“ a zjistil jsem, že je to celkem fajn série, která ale bohužel nemá nějaký zásadní prvek, kterým by vynikala. Tedy samozřejmě vyjma skřítka samotného, který je prostě dobrý a kterému Warwick Davis dal duši. Bohužel v ostatních ohledech je snímek spíše průměrný než jakýkoli jiný, což je škoda. Mohla by to být větší zábava.

 Hlavně se usmívat.

Důvod toho, proč se leprikón vrací, je celkem prozaický. To se tak stalo, že se skřítek rozhodl, že si chce najít svou nevěstu. Celkem se mu to podařilo, i když se nejedná o city, které by byly jakýmkoli způsobem opětovány. Skřítek se ale nevzdává a je ochotný udělat cokoli proto, aby si svou nevěstu udržel. Jenže to by Bridget nesměla mít přítele, který je ochotný udělat cokoli pro její záchranu.

 Že by našel tu pravou?

Cody je mladík, který si vydělává tím, že turisty naláká na to, že jim ukáže místa, kde žily významné filmové hvězdy. Celé to ještě ladí do hororova, a tak jim třeba ukáže, kde žil Béla Lugosi. On se vždycky najde nějaký pitomec, který mu uvěří. A tak Cody sesbírá pár takových duší, s nimiž jede autem. Ale tentokrát potkává něco skutečně děsivého, tentokrát se setkává s leprikónem.

 Ošklivá rozhodně není.

Snímek se zase snaží o to, aby spojil humor a děs, nebo možná spíše humor a hnus a daří se mu to tak nějak stejně jako prvnímu filmu, který má v češtině krásný název Skřítek. Není to tedy z hlediska humoru nic zásadně unikátního, ale jsou zde momenty, které dovedou pobavit, a to třeba i díky tomu, jak nápadité jsou některé vraždící scény. Leprikón je v tomhle směru docela správný zmetek.

 Ten má ale buben.

Warwick Davis táhne i druhý film a dělá z něj alespoň něco průměrného, i když příběh je takový prdlý a trochu jalový. „Leprechaun 2“ dle mého pokračuje ve stylu, který nastavil první film a docela se mu v tomhle ohledu daří. Není to velkolepá podívaná, není to památný slasher, ale je to hezká, docela zábavná jednohubka, kterou si ale asi nebudete dvakrát dlouho pamatovat.

 

Hodnocení: 50 %

Hororové filmy (příšery, béčka, komedie)


Přidat komentář