Masakr v Texasu (1994)

15%
Pár dnes známých herců v dalším špatném pokračování.

Masakr v Texasu

The Return of the Texas Chainsaw Massacre

USA, 1994, 95 minut

 

Režie: Kim Henkel

Scénář: Kim Henkel podle postav Toba Hoopera a svých

 

Hrají:

Renée Zellweger (Jenny)

Matthew McConaughey (Vilmer)

Robert Jacks (Leatherface)

Tonie Perensky (Darla)

 

Tak se nám v roce 1994 vrátil „Texaský masakr motorovou pilou“ jen proto, aby se ukázalo, že tahle série je prostě odsouzená k záhubě. První film mohl zakládat podobu slasheru, jak ji známe v současné době, ale to, co bylo se sérií následně uděláno, to je prostě jen obrázek zmaru, který je v hororových sériích poměr častý. Dívat se na tenhle film, je jako sledovat předchozí díly, ale takové, které v sobě nemají jiskřičku nápadu.

 Ještě než přibrala pro roli Bridget.

Když jsem se díval na tenhle film, musel jsem uznat, že Toba Hoopera sice nemusím, ale jeho originální film je prostě dobrý. Leatherface je postava neskutečně děsivá a dobrá, a i když je postavou vedlejší, synkem z degenerované rodiny, je to on koho si hlavně pamatujete, protože jeho běh s motorovou pilou nad hlavou se prostě nezapomíná. Tohle je ve filmu z roku 1994 naprosto opomenuto a Leatherface se stává jen podivínem v ženském oblečení, který sem tam tou pilou zamává.

 Krasavice...

Důraz je pak kladen na rodinu vidláků, což tedy platí v podstatě i pro předchozí dva díly. Je to soubor magorů a šílenců, kterým jde prostě jen o to, aby ubližovali. Čím divnější panoptikum bude, tím lépe. Ale ono se u filmu „Masakr v Texasu“ už ukazuje, že to prostě nestačí, že je zde strašně málo nápaditosti a ono se jede jen v zajetých kolejích a některé scény se rovnou opakují. Prostě budete mít pocit, že už jste je v některém z předchozích snímků viděli. A také že viděli.

 Ještě před Oscarem.

Renée Zellweger to tady trochu zachraňuje, je to silná hrdinka, ale úplně jsem jí nefandil. Zajímavější je postava Matthewa McConaugheyho, což je ale klasický šílenec, který až moc připomíná postavu Vigga Mortensena z filmu Kožená tvář III. Rozdíly jsou zde minimální, ten hlavní je v „robotické“ noze, kterou Vilmer má. Jinak ale dostanete přesně to, co čekáte – snahu mladých lidí přežít pod motorovou pilou.

 To nedopadne dobře. Ale pro koho?

„Masakr v Texasu“ je jednoduše špatný film, protože tvůrci už nevěděli, co dělat, a tak vykrádají, bezostyšně a tupě, předchozí díly série, vytváří tak nudný příběh, který nudí a nebaví, navíc je zde naprosto minimální hororová atmosféra, což už je skutečně celkem překvapivé a pro sérii prostě špatné. Z dnešního hlediska je to pak zajímavé jen proto, abyste zjistili, jak začínali známí herci.

 

Hodnocení: 15 %

Vaše komentáře

Adam Peňáz
Jo, tohle bylo opravdu špatné :) První půlka je ještě dobrá, tedy "dobrá" v tom smyslu, že je záměrně béčkově přepálená, jde po přesně vztyčených kolejích žánru, což znamená že nic nového, ale fanda žánru se baví. Jestli filmem nebo na jeho účet, toť otázka. To co se však strhne v druhé půli je hrozná trapárna a sráží film do bahna. Člověk by mohl ocenit snahu o inovaci žánru... jenže to by nesmělo jen u té snahy zůstat. Mám teorii že se tvůrci snažili o něco podobného co později vyšlo (výborné) Chatě v horách (Cabin in the Woods), ale tady je to tak neuvěřitelně zpackané, nedotažené a neuvěřitelně špatně natočené, že to stáhne film do těch nejtemnějších hlubin zapomnění. Udržet si tempo prní poloviny, mohl být snímek zábavnější než rovněž velmi špatná trojka, takhle je to ale úplné dno.
Adam Peňáz 27.09.2016 13:38:07 Reagovat Přidat nový komentář
Hororové filmy (slasher, vrazi)


Číst komentáře