Nature's Playmates (1962)

35%
Jako obhajoba nudismu se tohle moc nepovedlo. Hm, to už jsem psal u Herschellova snímku "Daughter of the Sun".

Nature's Playmates

USA, 1962, 62 minut

 

Režie: Herschell Gordon Lewis

Scénář: David F. Friedman a Bently Williams

Hrají:

Allison Louise Downe (Diana Scott)

Scott Osborne (Russell Harper)

Peter Lathrop (Peter / Paul Elliott)

Teri Stevens (Sandra Elliott)

 

Se snímkem Daughter of the Sun se Herschell Gordon Lewis pustil do tématu naturismu nebo nudismu, a tak se rozhodl v tomto tématu pokračovat a natočil další snímek na toto téma, a to v podstatě ve stejném stylu a se stejným smyslem jako Daughter of the Sun. Jen to má trochu jinou dramatickou linku, která se točí kolem jednoho pátrání, jež jsou nuceni provést dva detektivové, respektive detektiv a jeho asistentka.

 Najímá si detektivy.

Paul Elliott je na první pohled celkem normální Američan. Až na to, že zmizel své manželce a ona neví, kde se teď Paul nachází. A tak se Sandra Elliott rozhodne, že svého manžela nechá vypátrat. Soukromé očko Russell Harper a jeho asistentka Diana Scott mají za úkol Paula najít. Mají hodně otázek, až se konečně doberou k jádru pudla. Paul je sice normální Američan, ale také je to nudista.

 Hlavní je dobrá příprava.

Sandra Paula miluje, ale tuhle jeho úchylku nechápe a pěkně se mu hnusí. Přesto chce svého manžela najít. On se nejspíš nachází v nějakém soukromém nudistickém klubu. A kdyby se k ní náhodou nechtěl vrátit, požádá o rozvod. Russell a Diana projíždějí různé soukromé kluby, což nakonec vede k tomu, že se sami musejí stát nudisty a odhalit tak před ostatními svoje tělo.

 Oblečení ale nakonec nebylo potřeba.

I když je film uváděn jako drama, ve skutečnosti je to komedie, která je lehce erotická. Kamera má opět velmi ráda ženská prsa, což je opravdu všechno. Jo, a zadky, samozřejmě, ty jsou taky ještě košer. Tenhle film prostě opět není v duchu nudismu, ale spíše sexismu. Nutně jste ale slovy nuceni k tomu, abyste se přesvědčili o tom, že naturismus je skutečně paráda a že je naprosto přirozený.

 Podobných záběrů je mnohem víc.

„Nature's Playmates“ je tak jen dalším filmem, který se snaží podporovat filosofii naturismu tím, že představuje nahá ženská těla, muže skutečně jen minimálně, a snaží se říct, že takhle je to vlastně v pořádku. Je to celkem silně pokrytecký film, což mi vadí. Od Herschella bych prostě vzhledem k jeho pozdější tvorbě čekal více naturalismu, ale i on byl svázaný různými nařízeními své doby a obával se překročit hranici vagíny a penisu.

 

Hodnocení: 35 %

Hororové filmy (béčka, komedie)


Přidat komentář