Nenechat zemřít

Téměř bez povšimnutí uplynul druhý rok fungování magazínu Necronomicon pod patronací serveru MFantasy. A je to škoda. Neustálé sliby z mé strany opět zůstaly nevyplněny a magazín zase stagnuje. Respektive se zde kromě nedávného výpadku vůbec nic neděje. A tak je načase pokusit se „starého bracha“ zase trochu oživit. Po dvou letech existence si to zaslouží!
>V současné době se chystám, již po několikáté, znovu obnovit články na Necronomiconu. Můj plán je alespoň jeden článek týdně. Vzhledem k návštěvnosti to myslím bude naprosto dostačující. Zjistil jsem, že větší kadenci sám neudržím, ale byla by velká škoda, kdyby Necronomicon umřel úplně. Uvidíme, jak to bude za měsíc, jestli články budou stále vycházet.

Jelikož se v naší republice rozmohl trend DVDček v papírových obalech, je pro všechny filmové fandy snazší dostat se k některým zajímavým kouskům. Asi se nedá čekat, že v trafice narazíme na nějakou novou pecku, ale starší filmy jsou zastoupeny hojně, a to ve všech žánrech.

A tak došlo i na horor. Je možné koupit hororový snímek, s dabingem, za velice slušnou cenu, kdy většinou stačí kovová nebo papírová padesátikoruna. Takže očekávejte, že by se tu mohly objevit recenze na nějaká ta stará hororová béčka, která třeba já ani neznám, protože se skutečně jedná o perly žánru.

Dnešní horor se za těch šest měsíců mé nečinnosti téměř nikam neposunul, takže mi nic závratného neuniklo. Amerika pořád produkuje svá béčka, i když teď už to jsou béčka ve stylu Deathproof a Planet Terror. Něco, na co se dá poměrně dobře koukat a člověk hned od začátku ví, že na něj nečeká žádný skvělý příběh, ale nejspíš se dobře pobaví. Ani tyhle filmy neuniknou z mého hledáčku a jejich recenze se zde určitě objeví.

Ale budu se věnovat i tomu mainstreamovějšímu proudu, kam bych v letošním roce zařadil Já, legenda a například Saw IV, jemuž už se blíží premiéra již pátého pokračování. Snad i na tyhle známější filmy dojde. Hororová filmová větev je v tomhle ohledu poměrně rozsáhlá a šlo by denně psát minimálně jednu recenzi a stále by bylo o čem mluvit, ale zatím se musíte spokojit s jednou recenzí týdně. Možná někdy v budoucnu toho bude víc, ale k tomu bych potřeboval pomoc dalších.

Jak se tak zdá, a nezdá se vám to špatně, hodlám se zaměřit hlavně na filmové recenze. Osobně mě v současné době filmy zajímají nejvíce, což se projevilo i na článcích z počátku roku. V tomto trendu bych rád pokračoval, a tak se těšte na nové a nové články o hororových filmech, které máte doufám stejně rádi jako já.
Webové informace


Přidat komentář