Ohlédnutí za rokem 2013 a výhled do roku 2014

Právě nám začíná nový rok a já bych se na něj rád podíval, stejně jako bych se chtěl v krátkosti ohlédnout za rokem uplynulým.

Třetí rok nepřetržitého fungování Necronomiconu je za námi. Musím říct, že tohle je skutečnost, která mě velmi těší, a tak ji chci vyzdvihnout hned na začátku. Asi bych nevěřil tomu, že to tři roky vydržím, ale Necronomicon se stal mou součástí a já jsem prostě zvyklý na něj psát články. Už mnoho dalších jich je připraveno pro rok 2014. Není to ale jen moje zásluha, že Necronomicon stále pokračuje.

 

V první řadě bych chtěl poděkovat Romanovi, který se stará o to, jak stránky vypadají, ale také o to, aby fungovaly. A fungují naprosto výborně. Redaktorů stále mnoho nemáme, ale chtěl bych vyzdvihnout hlavně Míšu a Pavlínu, které v roce 2013 přispívaly obě poměrně často. Míše hlavně za to, že pořádně probudila naši herní sekci. V neposlední řadě pak chci poděkovat všem, kteří naše články čtou!

 

Jedním v nejúspěšnějších projektů Necronomiconu je naše literární soutěž. Asi se možná ptáte, co se stalo s povídkami druhého ročníku. Tak vězte, že ty se postupně, každou sobotu, budou na Necronomiconu objevovat po celý rok. Vzhledem k tomu, že povídek je 52, akorát nám to hezky vyjde na celý rok 2014. Samozřejmě ale vyhlásíme i třetí ročník naší soutěže. Propozice se na stránkách objeví brzy!

 

Seriál s filmy Alfreda Hitchcocka skončil, tak jsem si řekl, že právě tyhle povídky by mohly být to, co ho správně nahradí. Navíc je škoda, že se na Necronomiconu neobjevuje povídek více. Tímhle se to zaplní a já jsem rád. Bude opravdu co číst a slibuji, že některé povídky jsou opravdu skvělé.

 

Není to jediná změna. V roce 2014 bych se rád zaměřil více na horor, což se v posledních letech přece jen nedělo. To znamená, že se omezí recenze komiksů, které přesouvám na celkem úspěšný server http://www.comics-blog.cz. Komiksy se případně objeví i na Necronomiconu, ale pouze pokud půjde o opravdu hororové kousky. Jinak se budu více zaměřovat na žánr, který se primárně snaží stránky prosazovat.

 

Ještě více bych chtěl upřednostnit horory aktuální, a tak v neděli budou nadále vycházet dva články k hororům, které byly natočeny v roce 2013 nebo 2014. Ve středu to pak budou horory z roku 2012. Pondělí ponechám hororům zahraničním, i když skutečný hnus, především ten japonský, necháme na pátek. Tohle je mimochodem také novinka. Přece jen, do hororu patří i filmy skutečně odporné, myslím tím to, co zobrazují, a někdy i tím, jak je to zobrazováno, a je na čase, aby se jim Necronomicon přestal vyhýbat.

 

Dojde samozřejmě i na staré horory, protože to je moje láska. Úterý je věnováno filmům natočeným po roce 2000 a čtvrtek pak filmům ještě starším. Co naděláte? Mám rád v článcích určitý systém. Možná z toho ještě někdy uděláme kategorie. Samozřejmě ale počítejte i s články mimo kategorie. Jednoduše ne všechno lze zařadit, jak bych si přál.

 

Doufám, že vás bude Necronomicon stále bavit, že ještě více z vás přitáhne nový ročník naší literární soutěže a že vás bude hlavně bavit horor, který je prostě jedinečným žánrem. Já se rád bojím a doufám, že budu mít – alespoň na plátnech kin – stále více příležitostí si ty pocity strachu zažít. V roce 2013 jich pár bylo, tak doufejme, že se to ještě znásobí. Přeji všem hororově krásný rok 2014.

Webové informace


Přidat komentář