Pach krve 3 (2009)

30%
Pach krve je pořád cítit, a tak degenerovaní vrazi dál pokračují v zabíjení.

Pach krve 3

Wrong Turn 3: Left for Dead

USA, Německo, 2009, 92 minut

 

Režie: Declan OBrien

Scénář: Connor James Delaney a Alan B. McElroy

Hrají:

Tom Frederic (Nate)

Janet Montgomery (Alex)

Gil Kolirin (Floyd)

Christian Contreras (Willy)

 

„Pach krve“ není zrovna moje oblíbená série, ale je pravda, že první díl mě celkem zaujal, i když do jisté míry za to mohla Eliza Dushku, kterou mám docela rád. Film „Pach krve 2: Cesta nikam“ jsem zatím neviděl, i když to napravím, ale recenzi na tenhle film na Horor Webu stejně najdete, a to pod originálním názvem Wrong Turn 2: Dead End. Recenzi má svědomí jeden z našich dřívějších redaktorů.

 A takhle to začíná.

Já se tedy vracím k sérii a k jejímu třetímu dílu. Ono je docela načase, když už se v hororových kuloárech sem tam někde promítá šestý díl, který již dostal nového režiséra. Declan OBrien se stal režisérem série právě od třetího dílu a vydržel u ní až do dílu pátého. K těm dalším se samozřejmě také postupně dostaneme. Třetí díl už pak obecně není hodnocen jako jeden z těch povedenějších, pro mnohé je to díl, který vrazil sérii hřebíček do rakve. To není pro Declana OBriena právě nejlepší nástup. Jak se to s ním tedy má?

 Že by nějaké nové formy okrasy těla?

Příběh se nejprve soustředí na dva páry mladých lidí, kteří se vydají do lesa, aby si zde trochu užili. Jejich přítomnost ve filmu končí celkem rychle, alespoň pro většinu z nich. Střih a dostáváme se k tomu skutečně hlavnímu. Sledujeme převoz vězňů ve vězeňském autobuse a díváme se na to, jak dochází k dopravní nehodě, záměrně vyvolané. Vězňové a jejich dozor bojují o život nejen mezi sebou, ale musí uniknout i zabijákovi, který nevypadá zrovna jako krasavec z plakátů.

 Smlsnu si na tobě.

Rodinka mutantů se vrací a zase je tu jedna skupina lidí, která nevhodně zatočila. V tomhle případě sice nabourala, ale to by tak nevadilo. Je tu nějaký ten trochu originální příběh, který je spojený s vězeňskou partou. Proč ne. Trochu invence se počítá. Jenže z hlediska gore to nejlepší a nejzábavnější uvidíte v prvních pěti minutách, pak už je to film hlavně o tom, že se tu moc mluví, a to hodně zbytečně, pronášejí se nesmyslné věty, které se tváří neskutečně uvědoměle.

 Ani vlastní matka by ho nepoznala.

Jako kdyby snímek „Pach krve 3“ zapomněl na to, že to je primárně ujetá vyvražďovačka, která má diváky pobavit a možná i sem tam zhnusit. Tenhle snímek si chce hrát na něco víc, přitom na to vůbec nemá. Přesto se dál snaží. Zbytečně. Dokonce se sem tam oprostí i od gore a raději nám ukáže záběr na něco jiného. To se k tomuhle snímku vůbec nehodí. Rozvařená kaše, která si hraje na něco, co není.

 

Hodnocení: 30 %

Hororové filmy (slasher, gore, mučení, survival, vrazi)


Přidat komentář