Wrong Turn 2: Dead End

V roce 2003 kiny prosvištěl u nás celkem dobře známý Pach Krve. Ať už se Vám tento throwback do éry slasherů z 80. let líbil nebo ne, o čtyři roky později se vrací pokračovaní. Tentokrát už mimo produkci Stana Winstona a pod taktovkou nováčka Joea Lynche... stojí to i tentokrát za to?
align="center">
Lesy Západní Vriginie už vůbec nejsou tak mírumilovné prostředí jako kdysi. Pokud Vás v nich nepronásleduje Molí Muž nebo Vás nenahání banda kanibalů tak narazíte na třicet let opuštěné město ve kterém se ztrácejí lidé... no řekněte není to ideální místo pro dovolenou? :)
V blízké budoucnosti se banda fanoušků rozhodne natočit pilota vlastní reality show s názvem "Apokalypsa". Téma je podobné jako u Survivora... skupinka lidí rozdělená na týmy má "přežít" v "postapokalyptické" pustině, kdo zůstane poslední vyhrává 100.000 dolarů. Ačkoliv je na první pohled obsazení sestaveno z typicky předem odepsané sestavy mladých lidí, WT2 tady vyniká tím že je většina postav tak nějak sympatická. Každému charakteru je věnováno dostatek prostoru na to, aby si získal srdce nějakého toho diváka (jemuž bude následně vyrváno a pošlapáno přehnanou a brutální likvidací dané osoby) a když Vám už nějaká z postaviček bude lézt na nervy, většinou skončí na rožni jako první v pořadí.
Herecké výkony jsou kupodivu na úrovni. Kdo tady hlavně vyniká je Erica Lehrseen (Texas Chainsaw Massacre 2003, Blair Witch 2) která v tomhle odlehčeném pokračování předvádí naprosto přesvědčivý a seriózní výkon. Ostatní se ale taky drží nad průměrem přičemž úplně první oběť je zahrána naprosto dokonale. Za Zmínku pak už stojí snad jen Crystal Lowe (Black Christmas 2006, Final Destination 3, Snakes on Plane... ) která se prozatím v každém hororu kde hrála stihla svléknout a zemřít.
Stejně jako v případě Hills Have Eyes 2 je i WT2 pokračováním diametrálně odlišným od prvního dílu. Zatímco první WT byl seriózní film, dvojka nabízí "jen" levnější a odlehčenější hororovou zábavu. Gore a násilí je ve většině případů přehnané, celý film prostupuje černý humor ale když už se Vás nakonec rozhodne postrašit tak drží a nepustí. Ve výsledku tak před sebou máte film který je sice o poznání horší než jeho předhůdce ale také je mnohem zábavnější (Stejně jako v případě HHE2) a nemá problémy s rytmem vyprávění. Wrong Turn 2 je prostě zábavná podívaná plná usekaných končetin, roztrhaných těl a nadsázky. Za zmínku stojí dvě vraždy které jsou oproti ostatním naprosto seriózní a při jejihž sledování mne opravdu zamrazilo a taky scéna večeře (Pěkný odkaz na Texas Chainsaw Massacre 1974 -mimochodem film je podobných narážek na jiné horory plný-) u které by se někomu mohlo udělat trochu nevolno :). Teď nezbývá než doufat že se filmu na DVD dočkáme i u nás... Solidních 6/10. www.wrongturn2dvd.com
Hororové filmy (slasher, gore, mučení, survival, vrazi)


Přidat komentář