Puls (2006)

40%
Ano, další zbytečný remake jinak celkem povedeného japonského hororu.

Puls

Pulse

USA, 2006, 90 minut

 

Režie: Jim Sorenzo

Scénář: Wes Craven a Ray Wright podle původního scénáře Kiyoshiho Kurosawya

Hrají:

Kristen Bell (Mattie)

Ian Somerhalder (Dexter)

Christina Milian (Isabelle Fuentes)

Rick Gonzalez (Stone)

 

Asi už jsem v mnoha předchozích článcích dal najevo, že nejsem zrovna příznivec remaků. Nemám nic proti inspiraci, ale to je něco jiného než předělávání. A smysl předělávání je v podstatě jen marketingový. Něco mělo úspěch – v jiné zemi nebo před delší dobou – tak z toho zkusíme vytřískat nějaké další peníze, protože se jistě spousta lidí chytí na známé jméno.

Hlavně pěkně mhouřit oči.

A tak došlo k tomu, že byl remakován i japonský snímek Kairo, což není vzhledem k minulosti až tak divné, protože k jeho americké předělávce došlo v roce 2006, což byla ještě doba, kdy japonské horory letěly a bylo potřeba je prezentovat americkému publiku bez titulků, protože z jejich čtení by nejspíš začali šilhat a bolela by je hlava. Asi by bylo lepší, kdyby je hlava bolela.

Vyděšený výraz, správně!

I když je pod scénářem k americkému filmu „Puls“ podepsaný Wes Craven, nic to nemění na tom, že snímek prostě nefunguje. Je to jen kopírování toho, co v japonském, respektive americkém remakovaném hororu bylo. Technologie, která se nějak promítá do lidského života způsobem, jenž dovede nahnat husí kůži. A samozřejmě je zde propojení se světem duchů, i když velmi specifické.

Záběry z divné kamery na místě.

Na začátku filmu dojde k tomu, že se mladý muž oběsí. Je to klasifikováno jako sebevražda, ale jeho přátelé v čele s Mattie (Kristen Bell, která mě snad nikdy nezačne bavit) získávají informace o tom, že možná bylo všechno trochu jinak. Něco k nim totiž začíná promlouvat skrz informační technologie, které denně používají, primárně pak prostřednictvím jejích počítačů.

A konečně něco zajímavého!

Americký snímek „Puls“ je jednoduše zbytečným remakem, což je informace, která není nijak překvapující, ale co je smutnější, to je skutečnost, že nefunguje ani po stránce vyvolávání děsu, a to jsou zde scény, které takové ambice rozhodně mají. V tomto případě platí, že původní film rozhodně stojí za pozornost, jeho předělávce je pak lepší se vyhnout, protože není o co stát.

 

Hodnocení: 40 %

 

Hororové filmy (duchové, survival)


Přidat komentář