Puppet Master 4 (1993)

35%
Počtvrté už to není ono.

Puppet Master 4

USA, 1993, 109 minut

 

Režie: Jeff Burr

Scénář: Todd Henschell, Steven E. Carr, Jo Duffy, Douglas Aarniokoski a Keith S. Paysonpodle postav Davida Schmoellera

Hrají:

Gordon Currie (Rick Myers)

Chandra West (Susie)

Ash Adams (Cameron)

Teresa Hill (Lauren)

 

Když série začíná nabírat další a další díly, říkáte si, jestli dovede udržet kvalitu pořád na stejně vysoké úrovni. Nechci tvrdit, že „Mistr loutkář“ je skvělou sérií, ale třeba zrovna předchozí film, Mistr loutkář III: Toulonova pomsta, nepatří k úplně špatným hororům. Vlastně i naznačoval, že pokračování by mohlo být docela dobré. Jenže místo toho, aby tvůrci navázali, pustili se do něčeho jiného.

 Klasická loutka.

Doba druhé světové války je dávno pryč a my jsme v domě na Bodega Bay, kde jeden mladý muž pořádá takové menší setkání se svými přáteli. Na party je to celkem nuda, hlavně proto, že místo paření nacházejí truhlu, v které se nachází něco z minulosti. Ano, jsou to zápisky loutkáře Toulona. Ale nejen jeho poznámky, je zde také speciální tekutina, o které my dobře víme, co dovede – dovede oživovat loutky.

 Jedna nová loutka.

Na začátku jsme svědky druhé dějové linie, která se točí kolem toho, že v pekle, nebo tak někde, sedí démon, který není spokojený s tím, že Toulon získal moc, která mu nepatří. A tak využívá totemy, v podstatě jen další loutky, které mají vrátit všechno do původních kolejí. Ale jak se ukáže, nic není tak jednoduché, jak by se zdálo. A to hlavně proto, že mladí vyvolají něco, co zůstalo dlouho skryto.

 Úplně nové loutky.

Prostřednictvím příběhu šlo v podstatě jen o to, aby se trochu rozšířila mytologie okolo loutek, což je docela škoda, protože si myslím, že už tak byla docela dobrá. Toulon a nacisté jsou sami o sobě zajímavé dějové prvky, přidání démonů, to už mi k tomu nějak moc nesedí, i když scény, kde se mezi sebou perou loutky, jsou docela povedené, ač nejsou tak divácky vděčné jako interakce loutek s člověkem.

 Loutky kámoši.

Bohužel příběh je jedna velká nuda. Někdo vyvolá loutky, probudí démona a do toho ještě přikvačí malí démoni. Ono to samo o sobě nezní až tak špatně a mohlo by z toho být něco alespoň zábavného, ale výsledek takový není. Lidské postavy jsou ploché a loutky to tentokrát zachránit nedokážou. Rozšiřování mytologie tímhle směrem se jednoduše nepovedlo a sklaplo naprázdno.

 

Hodnocení: 35 %

Hororové filmy (příšery, vrazi)


Přidat komentář