Ridge War Z (2013)

15%
Název naznačuje něco jako "Světovou válku Z", ale je to jen povídání o pár vojácích a jejich konfliktu s nemrtvými.

Ridge War Z

USA, 2013, 89 minut

 

Režie: Alek Gearhart

Scénář: Alek Gearhart

Hrají:

Tyler Allen (Gearhart)

Alek Gearhart (Blair)

Eoin Hartel (Zombie)

Dominique Marsell (Carter)

 

„Ridge War Z“ je snímek amatérský, což je na první pohled vidět, ale zároveň je patrné, že mu chybí něco, co se dnes velmi často označuje jako tah na bránu. Ten film je neskutečně prázdný, v podstatě od začátku do konce, a nemá čím zaujmout. Snad jen tím názvem, který jednoznačně evokuje nějakou podobnost se snímkem Světová válka Z. Nutno říct, že podobnost je pouze v tom „War Z“ v názvu. Jinak, i přes své chyby, je Světová válka Z proti „Ridge War Z“ veledílo.

Záběr na vojáka.

Ano, dávat amatérský film, kde nebyl díky financím, respektive jejich nedostatku prostor na jakékoli efekty, do porovnání s velkorozpočtovým je poměrně těžké, zvláště proto, že Světová válka Z je na efektech založena, ale snímku „Ridge War Z“ chybí snad všechno. Chce na nás působit celkem dramaticky, citově nás upoutat, ale to se prostě díky příběhu, díky špatným hereckým výkonům, celkem příšerné hudbě nedaří.

Ještě jeden záběr na vojáka.

„Ridge War Z“ je filmem o tom, jak došlo k válce mezi lidmi a zombie. O téhle válce chce jeden člověk něco napsat, a tak se setkává s válečnými veterány, kteří si prošli bitvami, zažili si v nich pořádně těžké chvíle, ale nakonec přežili a mohou o svých děsivých zkušenostech vyprávět. Spisovatel chce zachytit jejich tragédii, což se snaží i film, ale vlastně celou dobu sledujeme za vojáky převlečené chlapíky, kteří někam jdou nebo někde leží.

A třetí záběr na vojáka.

Problém je hlavně v tom, že „Ridge War Z“ sice mluví o zombie, ale nejedná se o klasický zombie horor, nebo o klasický horor vůbec. Svým pojetím se spíše jedná o meditativní drama, kde je i označení thriller hodně nadsazené, a to i přesto, že je do tohoto žánru snímek řazen. Tempo je skutečně pomalé a je to na škodu, protože vás „Ridge War Z“ jednoduše nedokáže vtáhnout, nemá čím. Spíše vás ukolébá a vy se budete věnovat čemukoli jinému, jen ne filmu samotnému.

Je tam i trochu té akce.

„Ridge War Z“ je hodně slabý snímek, a to i na amatérské poměry. V závěru je sice trochu drsnější scéna, ale ani to není nic světoborného. Zároveň se ukazuje, že počítačové efekty už mohou být opravdu všude. Velmi nudné, velmi roztahané a bohužel ani nějaké to smysluplnější poselství tu není. Zombie jsou zde čistě jen proto, aby se o snímek zajímalo více lidí.

 

Hodnocení: 15 %

Hororové filmy (zombie)


Přidat komentář