Scars of Dracula (1970)

65%
Že by i Dracula měl své jizvy?

Scars of Dracula

Velká Británie, 1970, 96 minut

 

Režie: Roy Ward Baker

Scénář: Anthony Hinds podle postav Brama Stokera

Hrají:

Christopher Lee (Dracula)

Dennis Waterman (Simon)

Jenny Hanley (Sarah)

Christopher Matthews (Paul)

 

Po snímku The Satanic Rites of Dracula, který jsem viděl dříve, je horor „Scars of Dracula“ takovým příjemným návratem ke klasice, a je to asi dobře. Nakonec mi to sedlo o něco více a v některých chvílích jsem se opravdu bavil jednotlivými nápady, které se ve filmu objevily. A to i přesto, že tohle je snímek, kde se musel Christopher Lee obejít bez svého parťáka Petera Cushinga.

 Jen pojď, mé dítě.

Hned v úvodní scéně bylo nutné znovu oživit Draculu, který samozřejmě v předchozím díle musel zemřít. Ten proces je celkem jednoduchý. Stačí mít prach mrtvoly, který je překvapivě rudý. A k tomu jednoho věrného netopýra, který na prašné ostatky hraběte zvrátí krev, kterou právě někde nasál. Trvá to jen chvilku a Dracula je zase v plné síle. Ale má problém. Jeho hrad kolem něj začíná hořet.

 Jedna z nejděsivějších scén celé série.

Na začátku je to souboj s časem o to, jestli se hraběti podaří probudit tak, aby se zachránil. Asi je celkem jasné, jak to dopadne. Ale to vůbec nevadí, protože teprve pak následuje hlavní dění. Děj se točí kolem toho, že v nedalekém městě žije jeden sukničkář, který má pořádný průšvih. Musí utíkat před naštvaným otcem jedné ze svých sukní. A jí zrovna taky moc nepotěšil. Náhoda tomu chce, že se dostane právě na hrad Draculy.

 Kam sis sednul, holobrádku?

Zde postupně poznává, kdo je hrabě zač. Jelikož se mladík nějakou dobu nevrací, pátrá se po něm. Ale policistům se na hrad moc nechce, když se dozví, že se mladík uchýlil nejspíš právě tam. Musí to být tedy jeho přátelé, kteří se rozhodnou, že ho najdou. A tak se pravdu o hradu mají dovědět i další, a to oni budou čelit samotnému hraběti a jeho hněvu a také touze po krvi. Mimochodem krvavý je snímek dost.

 Dracula je krutý pán.

„Scars of Dracula“ je snímek, který docela dobře zobrazuje strach lidí a dává jej do kontrastu s celkem zábavnými scénami. Tohle se filmu musí nechat, podařilo se mu spojit zábavnost s hororem, protože i z hlediska hororu jsou zde docela dobré scény, i když většinou více zaměřené na krvavost než na děs samotný. S tímhle dílem ale tvůrci nešlápli vedle a je stále velmi koukatelný.

 

Hodnocení: 65 %

Hororové filmy (upíři)


Přidat komentář