Scary Movie 4 (2006)

35%
A se "Scary Movie 4" zase zapadáváme do podprůměru filmové parodie.

Scary Movie 4

Scary Movie 4

USA, 2006, 83 minut

 

Režie: David Zucker

Scénář: Craig Mazin, Jim Abrahams a Pat Proft

Hrají:

Anna Faris (Cindy)

Regina Hall (Brenda)

Craig Bierko (Tom)

Bill Pullman (Henry Hale)

 

Po celkem ucházejícím filmu Scary Movie 3 se do kin v roce 2006 dostal snímek „Scary Movie 4“, který je možná největší podivností, kterou jsem v celé téhle sérii viděl. Jsou zde vtipné momenty, kterým je skutečně možné se zasmát, na druhou stanu jsou zde i takové, které jsou prostě hloupé a pitomé. Tohle platí například o klasickém fekálním humoru, který se zde opět objevuje. Opravdu by to bez něj nešlo? Já si myslím, že ano. Jako kdyby si snímek sám nedokázal vybrat, jestli jít spíš cestou třetího dílu, anebo se znovu pustit do bezhlavého běsnění prvních dvou.

Ale jo, tohle je vtipné.

David Zucker mě rozhodně zklamala a k němu se přidal i Jim Abrahams. Tahle dvojice, která tvořila dvě třetiny legendárního tria ZAZ, se vrátila k parodiím a vy zjišťujete, že místo toho, aby přinesli svůj humor, jedou v klasickém duchu „Scary Movie“ a jsou prostě jenom hloupí. Je to neskutečné sledovat některé scény, které mají náběh na genialitu, a pak vedle toho vidět naprosto brutální úlet, kterému se dá zasmát opravdu jen pod vlivem nějakých povzbuzujících narkotik.

Tohle je aspoň sexy.

U předchozích recenzí jsem si zvykl, že vypočítávám některé z filmů, které jsou parodovány. Tak teď také. Jsou to snímky jako „Nenávist“, „Zkrocená hora“, „Million Dollar Baby“, „Válka světů“, Vesnice a „Saw“, kdy hlavní dějovou linii tvoří především „Válka světů“ a „Nenávist“. O horor už se nejedná v žádném případě, jenže i ta komická stránka je neskutečně potlačena.

Že by vesnice?

Anna Faris se stala symbolem téhle série a já jen doufám, že to její kariéru úplně nezabilo. Stala se mou celkem oblíbenou herečkou, která zvládne i výrazně jiné pózy, než jen tyhle připitomělé. Charlie Sheen to tady zase jednou nepřehání, Bill Pullman neujíždí a Leslie Nielsen si jede svoje. Na svůj věk zde odvedl skutečně parádní práci. Tenhle člověk se stal právem symbolem filmového humoru.

Romantika...

I přesto, že jsou zde některé scény, které jsou dobré, a vtipy, které jsou celkem dobře vypointované, přesto nemohu jinak a musím jít pod průměr. Ten humor rozhodně není k popukání celou dobu a opravdu se nedá říct, že by tohle byla chytrá parodie. Je to škoda. Oni si všichni myslí, že stačí vzít scény, zkopírovat je a akorát je udělat trochu jinak. Nestačí. Pořád to ještě chce mít smysl pro humor.

 

Hodnocení: 35 %

Hororové filmy (duchové, mimozemšťani, děti, komedie)


Přidat komentář