Sex and Violence: Portland, Oregon (komiksová povídka)

60%
Jimmy Palmiotti a Justin Gray vytvořili komiks - první sešit - který měl šokovat. "Pornland, Oregon" je první polovinou tohoto sešitu, kterou napsal Justin.

 

Sex and Violence: Portland, Oregon

Vydalo nakladatelství Paper Films, 2013

 

Scénář: Justin Gray

Kresba: Jimmy Broxton

 

Jimmy Palmiotti a Justin Gray se v roce 2012 rozhodli, že svůj nový komiksový projekt „Sex and Violence“ budou financovat přes Kickstarter. Jejich výhodou byla skutečnost, že jsem se o Kickstarteru v té době dověděl i já. Jedná se o naprosto geniální způsob financování projektů, které by jinak neměly vždy šanci vyjít. Pravda, Palmiotti a Gray jsou poměrně zavedení autoři, takhle ale aspoň mají jistotu, že jejich projekt skutečně vyjde a mají nad ním kontrolu.

Ukázka z komiksu Sex and Violence: Pornland, Oregon.

Vzhledem k tomu, že jsem se o projektu „Sex and Violence“ na Kickstarteru dověděl včas, mohl jsem se stát jedním z „investorů“ a přispět svou malou troškou do mlýna. Díky tomu jsem si s předstihem zajistil PDF kopii komiksu, kterou jsem dostal spolu s ostatními „backery“ (tedy podporovateli), s nimiž jsem navíc uveden v závěru knížečky, což je také hezké, ale ono se jedno jméno v desítkách ostatních jmen ztratí. Musím říct, že je to celkem fajn pocit podpořit něco, co má podle mě smysl.

Ukázka z komiksu Sex and Violence: Pornland, Oregon.

Ve dvou recenzích bych vám tak chtěl tenhle komiks trochu přiblížit. „Sex and Violence“ je vlastně takový obsáhlejší sešit, který tvoří dva komiksy. Jeden napsal Justin Gray („Pornland, Oregon“) a druhý Jimmy Palmiotti („Girl in a Storm“). První komiks má 28 stran a druhý 30 stran. Nejprve tedy k příběhu, který byl nazvaný „Pornland, Oregon“ a je z pera Justina Graye, který spolupracoval s kreslířem Jimmym Broxtonem, který má rád černou a nepříliš výrazné barvy, což komiks halí do správné ponuré atmosféry.

Ukázka z komiksu Sex and Violence: Pornland, Oregon.

„Pornland, Oregon“ je příběhem o tom, jak jeden otec přijde o svou dceru. Jenže to není tak, že se jednalo o nešťastnou náhodu. Jeho dcera byla zavražděna a jemu navíc přijde video, kde vidí, jak k tomu došlo. Dávno se s dcerou odloučili, snad ho i nenáviděla, ale to neznamená, že on by ji nemiloval. Žádný otec by nesnesl, kdyby mu domů přišel snuff, kde je přesně vidět, jak jeho dcera umírá. V tomhle směru ale komiks tolik násilí nenabízí. Stejně tak ani s tou erotikou to není tak silné, jak by si jeden myslel. Pokud byste očekávali, že když autoři vydávají komiks na vlastní triko, že se trochu odvážou, tak k tomu rozhodně nedošlo. Tak snad aspoň ten příběh...

Ukázka z komiksu Sex and Violence: Pornland, Oregon.

Jenže i příběh pokulhává. Jedná se vlastně o trochu upravený děj, který nabídl snímek 8 MM, ale s tím, že rozuzlení je takové strojené, spíš se mi chce říct, že až směšné. Dovídáme se něco, co jsme ani nepotřebovali vědět a co příliš komiksu nepřidá. Happy end je v tomhle smyslu celkem fajn, ale přiznám se, že jsem od komiksu čekal trochu víc a že mám pocit, že dost backerů bude asi zklamaných. Nedá se nic dělat, tohle je riziko podobného crowdfundingu. Na první pohled to vypadá dobře, ale podle „traileru“ nezjistíte všechno. Příště „Sex and Violence: Girl in a Storm“.

 

Hodnocení: 60%

Hororové knihy (komiks, vrazi)


Přidat komentář