Starcraft II: Wings of Liberty

95%
"Starcraft II: Wings of Liberty" je další ukázkou toho, že hry od Blizzardu jsou prostě prvotřídní, i když se jedná o pokračování.

 

Starcraft II: Wings of Liberty

Vytvořilo Blizzard Entertainment, 2010

 

Pro druhé desetiletí 21. století si společnost Blizzard Entertainment připravila dvě hry, na které se čekalo pořádně dlouho. V roce 2012 se po 12 letech na trh dostalo další pokračování legendární hry „Diablo“, ale ještě před tím, hned v roce 2010, se objevila hra „Starcraft II: Wings of Liberty“. Na tuhle hru se čekalo ještě déle než na hru Diablo III. Čtrnáct let jsme si museli počkat, než jsme se vrátili k Jimu Raynorovi, Sarah Kerrigan a dalším postavám, které známe ze světa „Starcraft“.

Ukázka ze hry Starcraft II: Wings of Liberty.

„Starcraft“ v roce 1998 ohromil propracovaným vesmírem, příběhem tří různých ras, které mezi sebou, nebo spolu bojují na vzdálených světech. Lidé, Zergové a Protossové. Tři rasy, které mají jedinečné budovy, jedinečné jednotky a unikátní schopnosti. Díky tomu, že bylo možné hrát za každou rasu, se hra stala sci-fi nástupcem hry „Warcraft“, ale zároveň něčím jedinečným. Jen málo her ve své době bylo tak propracovaných. Co mohla hra „Starcraft II: Wings of Liberty“ přinést nového?

Ukázka ze hry Starcraft II: Wings of Liberty.

Je toho vlastně celkem hodně. Tak na první pohled je to mnohem promakanější grafika. Budovy a jednotky jsou krásně detailní, propracované a v některých případech prostě nádherné. Protosská titánská kráčící monstra jsou skutečně gigantická a vypadají skvěle, kromě toho, že jsou také pořádně účinná. Zergové jsou ještě odpornější a lidské jednotky si udržují svůj terránský status. Právě na lidské jednotky je ve hře „Starcraft II: Wings of Liberty“ zaměřeno především.

Ukázka ze hry Starcraft II: Wings of Liberty.

Čeká na vás celkem 25 misí (vlastně 29, ale v několika případech si můžete vybrat pouze jednu z variant), které dohromady tvoří jeden epický příběh. Jak jsem řekl, tento příběh je zaměřen na lidskou rasu, a to z toho důvodu, že pro „Starcraft II“ jsou připravovány ještě dvě další expanze. První, která by měla vyjít 12. března 2013, se jmenuje „StarCraft II: Heart of the Swarm“ a zaměřuje se na rasu Zergů. Posledním dílem by pak měla být hra „StarCraft II: Legacy of the Void“, která se samozřejmě bude nejvíce zajímat o příběh Protossů. Datum vydání zatím upřesněno není, ale tipoval bych rok 2015 až 2016.

Ukázka ze hry Starcraft II: Wings of Liberty.

Pro „Starcraft II“ byl vytvořen skvělý epický příběh, kde jsou plněny mise malého charakteru, ovládáte jen několik jednotek, které musejí splnit konkrétní úkol, ale stejně tak se dostává i na rozsáhlé bitvy ve vesmíru, s křižníky, stíhačkami a dalšími vzdušnými i obrovskými pozemními jednotkami. Jestli jste si mysleli, že Goliath je skvělá pozemní jednotka, tak si počkejte na mechanismus, který si říká Thor. „Starcraft II: Wings of Liberty“ skutečně ohromí svou propracovaností, svým spojením s Battle.net a trofejemi, které je možné získat. Každou misi můžete splnit na tři různé obtížnostní úrovně a s každou jsou spojeny specifické úkoly, za něž náleží i speciální odměny. Blizzardu se povedlo zachovat genialitu originální hry a přinést do ní další prvky, které z ní tvoří něco neskutečně rozsáhlého. Čekání se v tomhle případě vyplatilo. Ale neplatí to u Blizzardu vždy?

 

Minimální hardwarové nároky:

Procesor: Minimálně procesor 2,6 GHz

Operační paměť: Windows XP 1 GB

Grafická karta: a 128 MB PCIe NVIDIA GeForce 6600 GT nebo ATI Radeon 9800 PRO nebo výkonnější

 

Doporučené hardwarové nároky:

Procesor: Procesory s výkonem vyšším než 2,4 GHz Dual Core

Operační paměť: Windows Vista 2GB

Grafická karta: 512 MB NVIDIA GeForce 8800 GTX nebo ATI Radeon HD 3870 nebo výkonnější

 

Hodnocení: 95%

Hororové hry (příšery, vrazi, mimozemšťani)


Přidat komentář