Strange Blood (2015)

50%
Divná krev? No něco na tom bude.

Strange Blood

USA, 2015, 80 minut

 

Režie: Chad Michael Ward

Scénář: Chad Michael Ward a Pearry Reginald Teo

Hrají:

Robert Brettenaugh (Henry)

Alexandra Bard (Gemma)

James Adam Lim (Joseph Song)

Scott Harders (Detektiv)

 

Snímek „Strange Blood“ je tak neoriginální, až to pěkné není. Tohle je jeho největší problém, protože díky tomu budete mít pocit, že se díváte na něco, co jste už určitě viděli. A nejspíš jste to opravdu viděli. Například film Splice je velmi podobný, starší a určitě o dost lepší. Přesto si nemyslím, že si „Strange Blood“ zaslouží zatracení, protože to ohrané téma není špatně natočeno.

 Vědci...

V hlavní roli máme Henryho (Robert Brettenaugh), který má vznešený cíl – chce se jednou provždy vypořádat s rakovinou. Jak to tak vypadá, tak se svou kolegyní Gemmou (Alexandra Bard) je na docela dobré cestě a skutečně by se jim to mohlo povést. Jenže, co když všechno není takové, jak na první pohled vypadá? Co když plány dostanou pořádnou ránu a vše se vyvine jinak?

 Kam dal vlasy? A vousy?

Nic jiného byste nejspíš ani neočekávali. Tohle se prostě musí začít vyvíjet směrem, který povede k nějaké destrukci. A v tomhle ohledu snímek „Strange Blood“ rozhodně nezklame. Dostanete zde přesně to, co očekáváte. Obrázek destrukce, který je navíc místy pořádně gory. Jedna scéna je zde taková, že musíte tvůrcům vzdát hold za to, jak se jim podařilo natočit jednotlivé detaily.

 Že by jen únava?

Snímek „Strange Blood“ ale mnohem více než na gore stojí na tom, jaké jsou zde vztahy mezi postavami. Ty jsou důležité proto, aby se zde budovalo napětí, aby to mělo lidský rozměr a samotná zrůdnost pak měla ještě hlubší dopad, protože k ní dochází i mezi lidmi, kteří se jinak měli rádi. Díky tomu, že byl jejich vztah celkově bohatší, mohlo to vést k dramatu skoro až jekyllovského charakteru.

 Červená a černá.

„Strange Blood“ je snímek, který až moc hraje na jistotu a není ve svém tématu ani trochu objevný. Prostě šílený vědec, který udělá něco, co změní jeho a jeho život a ohrozí ostatní, kteří jsou mu blízcí. Není v tom ani trochu inovace, ale prostě je to natočeno celkem dobře a díky tomu, že to je v závěru i pořádně krvavé, si to podle mě alespoň to průměrné hodnocení zaslouží.

 

Hodnocení: 50 %

Hororové filmy (vědci, vrazi)


Přidat komentář