Stripperland (2011)

5%
Parodie a "Zombieland", která není ani trochu vtipná... Tragické.

Stripperland

USA, 2011, 103 minut

 

Režie: Sean Skelding

Scénář: Sean Skelding, Brad McCray, Tyler Benjamin a Shawn Justice

Hrají:

Benjamin Sheppard (Idaho)

Maren McGuire (Virginia)

Ileana Herrin (West Virginia)

Jamison Challeen (Frisco)

 

Ani nevím, co jsem si myslel, ale když jsem se rozhodl, že se podívám na snímek „Stripperland“, ani mě z toho názvu nenapadlo, že by se mohlo jednat o film, který bude parodií filmu Zombieland. Přitom ten název k tomu docela vybízí... Asi mě to nenapadlo proto, že mi přijde jako naprosto ujetá myšlenka, že by se někdo pokusil o parodii filmu, který je sám o sobě komedií a tak trochu i parodií žánru. Jenže přesně to se stalo.

 Striptérka.

Jak už název napovídá, tentokrát nepůjde o to, že je země zamořena zombie, ale striptérkami. Aha, tak oprava, země je zamořena striptérkami, které jsou ve skutečnosti zombie. Prostě se to týká jen striptérek. Haha! Vážně skvělý nápad. Ne, už od tohoto momentu to není vtipné, a není to vtipné ani ve chvíli, kdy se začíná jet celý scénář „Zombielandu“ v podstatě od začátku do konce.

 Striptérka.

Ano, je zde jeden parodizující moment, a to je skutečnost, že jedna z hlavních postav (v „Zombielandu“ ji hrál Woody Harrelson) touží po dokonalém dortu, který už se v současné době nenajde. Tohle je parodie, ale neříkám, že je dobrá. Jen to trochu splňuje nároky na žánr, který si film vybral. V ostatních ohledech je to ale jeden z nejméně vtipných filmů, jaké jsem za poslední dobu viděl. Tedy alespoň v případě těch, které se od prvního momentu za komedii vydávají.

 Striptérky.

Příběh se tak jednoduše točí kolem toho, že se potká čtveřice mladých lidí, dva chlapi a dvě ženské, dají si jména podle toho, odkud pochází, ani tohle se nepodařilo pořádně vtipně zvládnout, no a pak se vydají na cestu, kde se musí mimo jiné setkat i se „známým“ hercem. Prostě kopírování „Zombielandu“ bez toho, aby to mělo jakýkoli svůj vlastní nápad, ale hlavně bez toho, aby to bylo byť jen trochu vtipné.

 Děravá striptérka.

„Stripperland“ je jedna z nejhorších hororových parodií, co jsem kdy viděl, a co si budeme namlouvat, je to jeden z nejhorších hororových filmů, jaké jsem kdy viděl. Tohle je urážka parodie, je to urážka filmového umění a celkově prostě špatný film, který už nikdy znovu nechci vidět. Když ve filmu nevidím ani trochu snahu o to, aby to za něco stálo, tak to je vážně k divákům kruté.

 

Hodnocení: 5 %

Hororové filmy (zombie, béčka, komedie)


Přidat komentář