The Boy (2016)

50%
Jeden chlapec, který možná není tak úplně chlapec.

The Boy

The Boy

USA, Čína, Kanada, 2016, 97 minut

 

Režie: William Brent Bell

Scénář: Stacey Menear

Hrají:

Lauren Cohan (Greta Evans)

Rupert Evans (Malcolm)

James Russell (Brahms Heelshire)

Jim Norton (Mr. Heelshire)

 

The Boy je film, který šel i do českých kin, a to jako The Boy. Hodně originální překlad, možná by se dalo říct, že i takový odvážný. Nechápu, proč se to prostě nepřeložilo jako „Kluk“ nebo „Chlapec“, i tak by to znělo docela dobře. Asi chceme být světoví a ukázat, že do českých kin mohou chodit i zahraniční turisti a nespletou si film na základě podivného českého názvu.

 Prostě kluk.

Na snímek The Boy jsem z počátku slyšel poměrně pozitivní reakce, a tak jsem si říkal, že je tu možná zase jeden docela dobrý, celkem mainstreamový horor, který by mě mohl vyděsit. No, očekávání nebyla přehnaná, což je asi jen dobře, protože snímek je skutečně takový mainstream, který nenadchne, ale taky moc neublíží. V kině se možná jednou strachy zatřesete, ale jinak nic moc dalšího.

 Nekřič na něj!

Snímek má ale skvělý začátek, to zase ne že ne. Američanka Greta si to namířila do Velké Británie, kde chce dělat něco jako au-pair. Má se starat o osmiletého chlapce na jednom odlehlém venkovském sídle. Už tohle samo o sobě je trochu strašidelné, ale to skutečné překvapení přijde ve chvíli, kdy konečně spatří chlapce, o kterého se má starat. Brahms je totiž ve skutečnosti loutka.

 Bacha, kouše!

Začíná se odvíjet zajímavá podívaná, kdy nevíte, jestli jsou všichni šílení, anebo to jen hrají. Tohle je rozhodně prvek, který je ve filmu zajímavý, ale který vám nevydrží celou dobu. Čekáte, jestli z toho bude další Annabelle anebo něco jiného. Tvůrci v tomhle směru možná trochu překvapí, ale bohužel stejně budete mít pocit, že ono to celé nakonec vyznívá tak nějak do ztracena.

 Sedí hezky vzorně.

The Boy je jednoduše hezký, průměrný horor, který přišel ze Spojených států v nějaké té koprodukci. Snaží se trochu vyděsit, snaží se o mírnou originalitu, ale přesto není ve druhé polovině tak silný, aby se stal opravdu skvělým hororem. Místo toho je jenom dobrým průměrem, který vás neurazí a který si v kině pravděpodobně užijete víc, než když na to budete koukat na televizi.

 

Hodnocení: 50 %

Hororové filmy (vrazi, děti)


Přidat komentář