The Impaler (2013)

15%
Výlet na Draculův hrad nebyl ten nejlepší nápad, ale to snad není nikdy.

The Impaler

USA, 2013, 86 minut

 

Režie: Derek Hockenbrough

Scénář: Diana Angelson, Daniel Anghelcev, Derek Hockenbrough a Steve Snyder

Hrají:

Diana Angelson (Veronica)

Christian Gehring (Adam)

Christina Collard (Ashley)

Teo Celigo (Dominic)

 

„Dracula“ je prostě tak velká legenda, že se k němu každý rok bude vracet minimálně jeden filmový tvůrce, aby nám něco předvedl. V roce 2014 to byl například snímek Drákula: Neznámá legenda, předloni pak snímek „The Impaler“, který se chystám dnes recenzovat a trochu představit. Název „The Impaler“ pak vychází z označení historické postavy Vlada II., kterému se říkalo Narážeč.

 Parta do nepohody to moc není.

Představte si, že se vám blíží konec studia, a tak si ho chcete co nejvíce užít. Je jasné, že toužíte po něčem pořádném, po něčem, co bude nové. A tak se pokusíte kamarády přesvědčit, že tím nejlepším nápadem je jet do Transylvánie, a to proto, že ze starého Draculova hradu, tedy hradu, kde žil Vlad III., je muzeum, kde se mohou lidé ubytovat a užít si zajímavý pobyt. To, že všechno asi není takové, jak to iniciátor celého výletu popisuje, je každému – kromě postav – od začátku jasné.

 Měl jen trochu hlad!

Skupinka přijíždí kamsi mimo civilizaci, a i přesto, že se tam vlastně nikomu pořádně nechce, vydají se na pěší cestu až do hradu, který je na první pohled celkem pěkným místem, ale ta architektura, kde se pohybují s tou, kterou viděli z dálky, úplně nesouhlasí. Nevadí, je to levný film, co bychom chtěli, že? Jenže ono to celé musíte sledovat s postavami, které jsou nesmírně stereotypní, až karikované, a vám nejspíš dojde, že to bude mít co dělat s příběhem. A samozřejmě se nebudete mýlit.

 Konečně se odmaskovala.

V úvodu filmu jste mohli sledovat scénu, kde Vlad Dracula pije krev. Scénu pak sledujete ještě jednou, protože jste asi zapomněli, a vám dojde, že minulost bude mít se současností něco společného. A vzhledem k tomu, že těch postav zase není tolik, dojde vám, kde se ten Dracula objeví, celkem snadno. Jen si budete muset projít trochu nudnou cestou a sledovat emoce protivných postav, které vás potěší jen proto, že celkem brzy zemřou. V případě ženských postav je tu jediná, která je trochu snesitelná – Veronica. Není z party, ale je nečekaným průvodcem postav po hradě.

 S podobnými závěsy se raději nekoupat.

„The Impaler“ je takový klasický film stylu „Pojďme, kluci a holky, něco si natočíme“. No, a tak si tihle kluci a holky něco natočili, a vám je od začátku jasné, že si taky něco natočíte, protože to bude mnohem větší zábava – myslím to natáčení, ne ten výsledek – než film sledovat. Tohle je ale pro moderní horor standardní. Je toho natočeno tolik, že se prostě musí točit i zbytečnosti. A ty snadno v celé kvantitě převládají.

 

Hodnocení: 15 %

Hororové filmy (upíři, béčka)


Přidat komentář