The Jeffrey Dahmer Files (2012)

60%
Dokument o sériovém vrahovi a trochu té hrané rekonstrukce.

The Jeffrey Dahmer Files

USA, 2012, 76 minut

 

Režie: Chris James Thompson

Scénář: Chris James Thompson, Andrew Swant a Joe Riepenhoff

Hrají:

Andrew Swant (Jeffrey Dahmer)

Pamela Bass

Jeffrey Jentzen

Pat Kennedy

 

Jeffrey Dahmer patří k sériovým vrahům, které si člověk zapamatuje, pokud se o sériové vrahy zajímá. Byl to takový ten chlápek odvedle, který se tváří celkem normálně, možná je trochu introvertní a zase se tolik nedruží, ale stejně vás překvapí, když zjistíte, že zabil velké množství osob a navíc si doma vystavil některé jejich části, nemluvě o tom, že velké množství dalších uchovával na delší dobu v mrazáku.

 Jeffrey Dahmer.

Dahmer se stal postavou stejnojmenného filmu, který se pokusil o dramatickou rekonstrukci, ale například také hororové ujetosti s názvem Dahmer vs. Gacy, kde šlo o oživování vrahů z jejich DNA a jejich využití k vládním účelům. Snímek „The Jeffrey Dahmer Files“ je dokumentem, který obsahuje také hrané rekonstrukce s Dahmerova života, aby se tak gradovalo napětí.

 Doktor, který ohledával mrtvoly.

Režisér Chris James Thompson se zaměřil především na tři osoby, které pro potřeby svého dokumentu zpovídal. Přiznám se, na první pohled mi to přišlo hodně málo. Těmi osobami jsou detektiv Patrick Kennedy, kterému se Dahmer přiznal, Pamela Bass, sousedka, která netušila, vedle koho vlastně žije a nakonec na to sama doplácela, a ještě doktor Jeffey Jentzen, který ohledával těla a jejich zbytky, jež po sobě Dahmer zanechal.

 Detektiv, kterému se Dahmer přiznal.

Těch lidí je opravdu málo, ale nedá se říct, že by se z jejich úst divák nedověděl zajímavé informace. Pamela Bass je taková lidská, naopak Patrick Kennedy je správně jetý. V roce 2013 se po infarktu také odebral na druhou stranu. Především jeho vyprávění pak zaujme. Rekonstrukce už jsou jen takovou výplní, která má dramatický účinek, ale ne takový, jak by si tvůrce nejspíš přál. Spíše může v některých fázích nudit.

 Sousedka, která nic netušila.

Pokud případ Jeffreyho Dahmera neznáte, myslím, že stojí za to se o něm něco dovědět právě z tohoto snímku. Je škoda, že některé informace jsou podány jen v závěrečných titulcích, protože myslím, že i Dahmerova smrt patří k tomu, co je na případu zajímavé a velmi důležité. I tak ale zůstává obraz šílence, který neměl zábrany a byl obviněn z nekrofilie a kanibalismu – tedy kromě toho, že byl obviněn z vražd. Tohle je obrázek, který není krvavý, ale ony i popisy bohatě stačí.

 

Hodnocení: 60 %

Hororové filmy (vrazi)


Přidat komentář