The Purgation (2015)

30%
Variace na "To" padá už s hereckými výkony.

The Purgation

USA, 2015, 86 minut

 

Režie: Elaine Chu

Scénář: Elaine Chu

Hrají:

Tiffany Kieu (Iris)

Kat Johnston (Eddie)

Kate Dauphin (Marlene)

Tom Walsh (Derrick)

 

Zase tolik hororových režisérek není, a tak když jsem zjistil, že snímek „The Purgation“ natočila Elaine Chu, byl jsem docela zvědavý na to, jak svůj úkol zvládla. Bohužel se ukázalo, že nikoli moc dobře a hlavně herecké výkony a také režisérské vedení směřují příběh spíše do záhuby, než aby došlo k tomu, že můžete být z toho, co se zde děje, nějak více nadšení. A to i přesto, že příběh sám o sobě tak špatný není.

 Někam jdou.

Při sledování snímku „The Purgation“ budete mít chvílemi pocit, že se autorka inspirovala v knize To od Stephena Kinga, protože film má podobný vývoj, i když vše není tak skvěle zhuštěno a charaktery nejsou ani trochu dobré. Hned na začátku sledujeme malé děti, které se vydají někam, kam by se vydat neměly, a zažijí zde něco, co je všechny natrvalo poznamená. A střihem se dostáváme do jejich dospělosti.

 Iris neví, co dělat.

Hlavní postavou filmu je Iris (Tiffany Kieu), která byla tou, kdo své kamarády zavedl do sklepních místností. A je to ona, kde se k nim po letech vrací, aby zjistila, co se tenkrát vlastně stalo. Všichni jsou událostmi poznamenáni, někteří natolik, že jsou do smrti postižení. Iris se možná snaží i o to, aby jim pomohla a třeba se pokusila vrátit je do normálního stavu, od něhož mají někteří hodně daleko.

 Ne, ona je fakt v háji.

Stejně tak i Iris, která ani sama neví, jaké problémy má. Bohužel film „The Purgation“ se zaměřuje právě na svou hlavní hrdinku, což je docela škoda, protože i když se na Tiffany Kieu nijak špatně nekouká, její herecké schopnosti jsou velmi slabé. To se projevuje ve vyhrocenějších momentech, kdy raději doufáte, že zmlkne. Bohužel ani scénář jí moc nepomáhá, protože dialogy jsou naivní, a to ani nemluvím o tom, že je to hororově pořádná splácanina. Prostě co autorku napadlo, to tam šoupla. Samozřejmě v rámci omezených finančních možností.

 Jsou všichni přátelé skuteční?

Snímek „The Purgation“ je špatný. Má příběh, který se snaží být nápaditý, ale celkově provedení a možnosti tvůrců k žádné nápaditosti nevedou. Vede to spíše ke scénám, u kterých se vám mohou kroutit prsty z toho, jak jsou špatně podány. A přesto, pod touhle křečí, budete mít pocit, že to možná nemuselo být až tak špatné, že tam možná někde ten potenciál opravdu byl. Nikdo ho však nevyužil.

 

Hodnocení: 30 %

Hororové filmy (duchové, příšery)


Přidat komentář