The Silence (2019)

50%
No jo no, chtělo to být "Tiché místo", ale tak dobré to prostě není.

The Silence

Německo, 2019, 90 minut

 

Režie: John R. Leonetti

Scénář: Carey Van Dyke a Shane Van Dyke podle románu Tima Lebbona

Hrají:

Stanley Tucci (Hugh Andrews)

Kiernan Shipka (Ally Andrews)

Miranda Otto (Kelly Andrews)

Kate Trotter (Lynn)

 

Budu na snímek „The Silence“ celkem milý, protože i když je to derivát již viděného a lepšího, myslím si, že je pořád dost dobře natočený na to, aby ta hodina a půl, co ho budete sledovat, nebyla považována vyloženě za ztrátu času. Pokud kousnete, že je horor skutečně velmi neoriginální, tak před sebou budete mít něco, co více méně dává smysl a má v sobě i docela dost napětí.

Hlavně být ticho a dívat se do dáli.

Tvůrci se očividně hodně inspirovali ve filmech jako „Tiché místo“ a „Bird Box“ anebo prostě měli tu smůlu, že všechny tři filmy vyšly velmi brzy po sobě. Především „tiché místo“ je tím, co budete mít při sledování snímku „The Silence“ na paměti, místy budete mít pocit, že vám snad film přeskakuje a vy sledujete scény právě z „Tichého místa“. Tady by to opravdu chtělo více originality.

Taťka ví, co dělá.

Základ je stejný. Rodina se snaží přežít ve světě, kde je potřeba nevydávat žádné hlasité zvuky. Už od začátku víme, co lidi loví, dokonce vidíme, jak došlo k tomu, že se potvory dostaly na světlo světa. Rodina se chce zachránit, ale jsou tu pořádné nástrahy. Nechybí dcera, která je hluchá. Scény jsou vystavěné na absenci zvuku anebo naopak na jeho náhlém výbuchu. Ano, skutečně je to „Tichému místu“ hodně podobné.

Auto dostalo zabrat.

Stanley Tucci se celkem snaží, a i když bych tomu ze začátku nevěřil, tak nakonec mu toho odhodlaného otce rodiny věříte. To, že on, ale i další postavy, dělají spoustu nelogičností, budete muset kousnout, ale na to už můžete být v hororu zvyklí. Vizuálně je snímek povedený digitální triky fungují, atmosféra zde je, především pak ve chvíli, kdy se na scéně objeví nová hrozba, jež se jeví skoro děsivější.

Proč jsou ale pořád venku, když je tam největší nebezpečí?

Německý horor „The Silence“ hodně kazí skutečnost, že se jedná o film, který přišel v podstatě jako pohrobek filmu „Tiché místo“. Rozhodně není tak dobrý, a to nejen ve své „originalitě“. Problém je i v tom, že mu chyby skutečně tíživá atmosféra a neskutečné napětí, které jsou mnohdy vyvolávány ne scénami samotnými, ale prostě jen scenáristou, který nevěděl coby.

 

Hodnocení: 50 %

 

Hororové filmy (příšery, survival)


Přidat komentář