Tráiganme la cabeza de la mujer metralleta (2012)

65%
Chilské filmy tu obecně moc často nemáme, ale jsem rád, že tohle béčko se ke mně dostalo.

Tráiganme la cabeza de la mujer metralleta

Chile, 2012, 73 minut

 

Režie: Ernesto Díaz Espinoza

Scénář: Ernesto Díaz Espinoza

Hrají:

Fernanda Urrejola (La Mujer Metralleta)

Matías Oviedo (Santiago Fernández)

Jorge Alis (Che Longana)

Sofía García (Shadeline Soto)

 

„Přineste mi hlavu ženy se samopalem“, to je ten nejsmyslnější překlad, který mě zrovna napadá. Tohle je název, který sám o sobě evokuje, jaký asi snímek bude. Béčko, které se pyšní nejen správně loženým názvem, ale i postavami. V centru dění je pak skutečně vražedná ženská, která se ohání pistolemi a hlavně samopalem, který z jejích protivníků dělá prvotřídní mrtvoly.

Poslední, co viděl před smrtí.

La Mujer Metralleta je klasickou zabijáckou ženou, která se kolem promenáduje v sexy oblečku, který víc odhaluje, než by zahaloval. Je to celkem kočka, žádná pornohvězda, ale vypadá dobře. Přesně ten materiál pro podobné béčko, kde jde hlavně o to střílení. A samozřejmě také trochu o příběh. Ten se začíná hloupě, ale nakonec to až tak strašlivé zase není.

Vražedná a sexy.

V názvu snímku je výzva. „Přineste mi...“. I v angličtině se snímek jmenuje „Bring Me the Head of the Machine Gun Woman“. O co tedy jde? Několik mafiánů, nebo spíš grázlů, pase po hlavně ženské, která po nich jde. Domlouvají plán toho, že jí chtějí dostat, na záchodě, kde je náhodou slyší DJ z klubu. Vzhledem k tomu, že on ženskou se samopalem zná, aby ho nesejmuli, domluví se s nimi, že on je ten pravý, kdo jim její hlavu přinese.

Někdy je třeba vyměnit zbraň.

DJ je trochu trouba, ale je to přesně ten hrdina, kterého takový snímek potřebuje. Nesmělý, nejistý, který se dostává do problémů, z nichž by většina lidí vypadla s odlomenou hlavou, ale on ne. On se jen tak nevzdává, a i když poprvé střílí se skloněnou hlavou a zavřenýma očima, podaří se mu přežít. Pak už to jede. Je v tom humor, je v tom nadsázka a jsou v tom docela dobré efekty.

I jeden borec se do toho pustí.

Chilský film rozhodně není z těch, které bych jakkoli znal a tohle je vlastně první příspěvek z chilské kinematografie, který jsem viděl. Má to docela zajímavé prvky, je v tom vidět horkokrevnost Španělů i jejich smysl pro estetičnost, která je taková špinavá, prašná, upocená. Jako béčko je to naprosto výborné a je to ukázka toho, jak mají podobné filmy vypadat a čeho Američané v poslední době nejsou schopni, což ukázaly snímky jako Bounty Killer.

 

Hodnocení: 65 %

Hororové filmy (béčka, survival, vrazi)


Přidat komentář