Twisted Illusions (1985)

40%
Dnes něco trochu zapadlého.

Twisted Illusions

USA, 1985, 80 minut

 

Režie: Tim Ritter a Joel D. Wynkoop

Scénář: Tim Ritter a Joel D. Wynkoop

Hrají:

Joel D. Wynkoop

Jerry Zel

Colleen Foley

Anthony T. Townes

 

Vysoké hodnocení na IMDb (7,4) mě překvapilo. Sami se o něm můžete přesvědčit: http://www.imdb.com/title/tt0376278/. A tak jsem byl docela zvědavý, co s tímhle starým kouskem, který u nás nebude příliš známý, vlastně dostanu. Nevím, jestli byla moje očekávání příliš vysoká anebo mi podobné filmy vadí, ale to hodnocení je jednoduše přehnané a bude dáno malým počtem hodnotitelů, kteří jsou zarytými fanoušky.

 Kvalita obrazu řekne hodně.

Snímek je v současné době v podstatě skoro nemožné sehnat v původní podobě a je možné jej získat jako „Twisted Illusions: Ultimate Edition“, což je film, který se skládá z toho nejlepšího, nebo možná spíš „nejlepšího“, co nabídly snímky „Twisted Illusions“ a Twisted Illusions 2. Tvůrci tak v podstatě udělali jakýsi sestřih, který je spojením obou filmů, ale rozhodně v ničem nevyniká.

 Asi je na fotce žena.

Jsou zde scény, které si zapamatujete – například scéna s tím, jak jeden herec hledá svou babičku a nakonec ji i najde. Ta má dvě různé podoby a jednu najdete i v novějším filmu, na který bude recenze příště. Jsou zde další kousky, které jsou na první pohled starší a které se vyhýbají gore, ale násilí mimo kameru chtějí naznačovat. Hned úvod o tom, jak mají dva lidé piknik, o tom krásně svědčí.

 Trocha krve.

Film bohužel neobsahuje něco, co by vás skutečně dovedlo dostat, co by bylo nápadité anebo třeba tak moc ujeté, že byste na to pak ani nemohli zapomenout. Tohle nenajdete ani v jednom filmečku, všechny jsou jen divné, což se nakonec promítne i v tom, že se můžete nudit. Ani dřív, ani později neměli tvůrci koule na to, aby se pustili do něčeho drsnějšího, respektive něco drsnějšího ukázali, i když o tohle jim pravděpodobně šlo.

 Hezká maska.

„Twisted Illusions“ tak zůstává něčím, na co narazíte skutečně jen náhodou, možná proto, že dříve uvidíte Twisted Illusions 2, na který také brzy přineseme článek. Když se filmu vyhnete, což není moc komplikované, nebudete o nic moc ochuzeni. Tady není nic, co by se dalo považovat za památné, rozhodně se pak nedá ani mluvit o tom, že by byl snímek charakteru kultovního.

 

Hodnocení: 40 %

Hororové filmy (béčka)


Přidat komentář