Underworld: Probuzení (2012)

40%
Čtvrtý díl série, která si získala mnoho fanoušků se konečně dostal ven a není to až tak velký důvod k oslavě. "Underworld: Probuzení" je slabší než předchozí filmy, hlavně proto, že mu chybí příběh.

 

Underworld: Probuzení

Underworld: Awakening

USA, 2012, 88 minut

 

Režie: Måns Mårlind a Björn Stein

Scénář: Len Wiseman, John Hlavin, J. Michael Straczynski a Allison Burnett na základě postav Lena Wisemana, Kevina Greviouxe a Dannyho McBrida

Hrají:

Kate Beckinsale (Selene)

Stephen Rea (Dr. Jacob Lane)

Michael Ealy (Detektiv Sebastian)

Theo James (David)

 

Dva režiséři, čtyři scénáristé. Tohle zní jako obrovské množství lidí na jeden osmaosmdesátiminutový film. A je to podle všeho pravda. Nevím, co jsem vlastně od „Underworld: Probuzení“ čekal, ale to, co jsem dostal, z toho jsem byl skutečně zklamaný. První dva díly mě zaujaly proto, že byly docela originální, pojily skvělou mytologii a hlavně upíry s lykany ve skvělé akční podívané, která měla ten správný, matrixovský look. Ten nechybí ani u již čtvrtého dílu, do kterého se po absenci ve třetím filmu „Underworld: Vzpoura Lycanů“ vrátila i krásná Kate Beckinsale.

Víc toho z ní neuvidíte.

Kate je tím hlavním tahákem snímku. Je krásná a scénáristé i režiséři toho využívají – co nejčastěji zabírali její postavu. Dokonce ji uvidíme i nahou, ale můžeme si být jistí, že digitální mlha zakryje všechno, co by měl vidět jen manžel Len Wiseman, který se vrátil pouze jako spoluscénárista. Kate se opět navlékla do svého latexového oblečku, který jí sice sluší, ale jenom kvůli jejím pěkným křivkám jsem do kina nešel.

Se zbraní a v latexu, jak jí všichni mají nejraději.

Když už jsem zmínil jednoho spoluscénáristu, je vhodné se zmínit i o dalším, kterým je J. Michael Straczynski, muž, který stojí za tím, že komiksové série The Amazing Spider-Man nabrala druhý dech a vrátila se na výsluní. Jako komiksový scénárista je Straczynski uznávaný, ale já osobně ho moc jako filmového přispívatele nemusím. Přece jen by se měl asi radši držet seriálů, které mu docela jdou.

Úderný tým, který nebude moc platný.

Když se scénář tvořil, bylo docela jedno, jaký bude děj. Šlo totiž o úplně něco jiného. O akci. Akce až v první řadě. Od začátku až dokonce, s nějakým tím přerušením, je to neskutečná akční jízda, kde stříká krev, lámou se kosti a hlavně mezi tím vším lítá Kate. To je všechno, opravdu. Bohužel, celou akci kazí příšerné digitální triky, kdy chvílemi divák ani neví, jestli vlastně sleduje film v kině anebo nějaké hodně dlouhé video z počítačové hry na svém monitoru. Já vím, že v podobném filmu to bez efektů nejde, ale to nešlo udělat aspoň trochu lepší? A proč je nutné za každou cenu cpát digitální trik všude, i když by to s provázky a lany vypadalo o něco lépe? Příšerný, příšerný trend.

I upír se musí na chvíli schovat před plamenometem.

Jestliže máte rádi akci v hororu, potrpíte si na samotnou sérii Underworld, film si pravděpodobně užijete. Mně se bohužel stalo něco, co se mi většinou neděje. Ve chvíli, kdy akce skomírala, a došlo k poklidnějším scénám, hlava se mi nakláněla na stranu a já se milerád propadal do snového světa, jehož blízkost ještě umocnilo šero kina. Nejsem tedy nadšený, to určitě ne. Jestli se budu chtít podívat na pořádný akční film, asi si raději zajdu na „Expendables 2“, i když straší s tím, že to bude dietnější verze prvního filmu.

 

Hodnocení: 40%

Hororové filmy (upíři, vlkodlaci, příšery, zvířata, vědci, děti)


Přidat komentář