V/H/S/2 (2013)

50%
Další z povídkových filmů mě nijak moc neoslnil, i když třetí povídka rozhodně stojí za zhlédnutí.

V/H/S/2

V/H/S/2

USA, Kanada, Indonésie, 2013, 96 minut

 

Režie: Simon Barrett, Jason Eisener, Gareth Evans, Gregg Hale, Eduardo Sánchez, Timo Tjahjanto a Adam Wingard

Scénář: Simon Barrett, Jamie Nash, Timo Tjahjanto, Gareth Evans, Jason Eisener, John Davies a Brad Miska

Hrají:

Lawrence Michael Levine (Larry)

Kelsy Abbott (Ayesha)

L. C. Holt (Kyle)

Simon Barrett (Steve)

 

Tak jsem se i já konečně dostal na pokračování snímku V/H/S. Čekalo mě opět několik povídek, celkem čtyři, ale navíc ještě jedna rámcová, „Tape 49“, která se vine celým filmem, začíná jej, pokračuje mezi jednotlivými hororovými povídkami a nakonec ho i zakončuje. Všechno je točeno na ruční kameru, takže to opět vypadá příjemně retro, ale není to nutně prvek, který na vás bude působit nostalgicky. V záplavě found footage, mockumentary a levných hororů už to není nic zajímavého.

 Kuk, a to ještě není noc...

První krátký film, který je součástí „V/H/S 2“, nese název „Clinical Trials“. Jedná se o příběh celkem originální. Muži je transplantováno speciální oko po nehodě, která ho jednoho oka zbavila. Jenže když se vrátí domů, zjistí, že tím okem vidí něco víc, než by měl. To je podpořeno dívkou, která ho navštíví. Ta má podobný problém – slyší, co nikdo jiný neslyší. Tohle východisko je docela dobré, ale závěr mi přišel naprosto nezvládnutý.

 Co si asi povídají?

„A Ride in the Park“ je druhým snímkem v pořadí. Je to snímek o zombie, který má tu výhodu, že je vyprávěn z pohledu zombie. Dění sledujeme očima člověka, který se přeměnil. Sledovat dění můžeme proto, že to byl cyklista, který jel s helmou na hlavě a na ní měl připevněnou kameru. Jsou zde celkem zajímavé gore momenty, trikově je to výborné, ale jinak opravdu o ničem.

 

„Safe Haven“ je nejlepším snímkem v celém tohle slepenci, který nemá tematicky opět nic společného, prostě jde jen o to natočit něco na ruční kameru. Jsme v Indonésii u kultu, který rozhodně nebude úplně v pořádku. Tváří se na první pohled jako celkem normální společenství, ale rozhovor s hlavním představitelem a nakouknutí za několik dveří nakonec ukazují, že tam hodně věcí není v pořádku. Démon, který je zde prezentován, je skutečně nádherně provedený. Tohle je krvavé, hnusné, má to dobrou gradaci.

 To byl ale porod.

A nakonec „Slumber Party Alien Abduction“, což je název, který prozrazuje možná až moc. Prostě dojde k tomu, že je skupinka lidí unesena mimozemšťany, což samo o sobě nezní nijak moc zajímavě. A nakonec to také nijak zajímavé není. Je zde snaha o to, aby to bylo napínavé, aby to bylo děsivé, ufouni v tomhle případě jsou, ale nemůžu si pomoct, nic nadprůměrného jsem v tom neviděl.

 Já bych to radši ani nezkoušel.

Co nakonec snímek zachraňuje, to je skutečnost, že jsou zde scény, které jsou drsné, které jsou překvapivé, které se nebojí. Není to moc explicitní, co se nahoty týká, i když je pravda, že jednotlivé příběhy k tomu ani moc nevybízely a bylo by to zbytečné. Gore je zde místy naprosto skvělé, ale ze samotných filmů jsem nějak závratně unešený nebyl. Místy jsem měl pocit, že o scénář opravdu vůbec nešlo. Ani ten rámcový příběh v tomhle směru nějak moc nevybočuje.

 

Hodnocení: 50 %

Hororové filmy (zombie, gore, satan, found footage)


Přidat komentář