Viral (2016)

60%
Jeden parazit nadělá hodně neplechy.

Viral

USA, 2016, 85 minut

 

Režie: Henry Joost a Ariel Schulman

Scénář: Christopher Landon a Barbara Marshall

Hrají:

Sofia Black-D'Elia (Emma Drakeford)

Analeigh Tipton (Stacey Drakeford)

Travis Tope (Evan Klein)

Michael Kelly (Michael Drakeford)

 

Pamatujete si na snímek Fakulta? Je to film Roberta Rodrigueze a přijde mi, že patří k těm, které jsou od něj trochu pozapomínány a upozaděny vzhledem k ostatním, jež natočil. Přesto si myslím, že to je jeden z nejlepších, jež natočil, kdy skvěle kombinuje horor a humor a ukazuje, že teen horor ještě může fungovat. O něco podobného se pokusili i tvůrci snímku „Viral“, i když skoro bez humoru.

 Pohled na parazita děsí.

„Fakultu“ zmiňuji i proto, že téma obou snímků je velmi podobné. Jde zde o nějakého parazita, který se dostane do lidského těla, jež nějakým způsobem ovládá a přeměňuje. Ve snímku „Viral“ je to pak více propojeno s biologií a skutečnými parazity, kteří na světě existují a kteří se vám mohou doslova dostat pod kůži. Pár dokumentárních scén zde skutečně stojí za to a mohou snadno některým zvednout kufr.

 Budeme se bát.

Snímek začíná také ve škole, kde se žáci a žákyně učí o tom, co to je parazit a jak to může dopadnout, když jste nějakým napadeni. Je asi celkem jasné, o čem snímek bude dál. Ano, skutečně jde o to, že se ve městě objeví paraziti, kteří se dostanou do těla některých studentů a šíří se dál. Epidemie je na spadnutí, je na studentech samotných, jestli dovedou přežít, či nikoli.

 Parazit způsobuje záchvaty.

Snímek „Viral“ je podán celkem rozmáchle, i když zůstáváme v prostoru jednoho města. Máte z něj ale pocit, že to je něco vážného a že skutečně došlo k něčemu velkému, s čímž souzní i armáda, která ale zůstává přece jen v pozadí dění a netlačí se dopředu, což je jen dobře. Hlavní je ten parazit a skutečnost, že scény s ním jsou opravdu docela hnusné a trikově dobře provedené.

 hodně nehezký pohled.

V případě hororu „Viral“ nejde o to, že by přinášel něco naprosto nového, ale jeho hlavním pozitivem je skutečnost, že téma, které mělo být natočeno a natočeno bylo, je prezentováno kvalitně. Jasně, dostanete přesně to, co očekáváte, ani trochu navíc, ale pokud byste si měli vybrat jeden film, který je hororem o parazitovi, tenhle je takovým ukázkovým případem. Fakulta ale zůstává lepší a zábavnější.

 

Hodnocení: 60 %

Hororové filmy (survival)


Přidat komentář