Vychází Drsná škola, navíc v limitované edici!

Comics Centrum na náš trh dostává další skvělý kousek. "Drsná škola" (v originále "Hard Boiled") je legendárním komiksem Franka Millera. již zítra vychází jeho speciální, limitovaná edice.

 

Comics Centrum spustí na svých stránkách prodej speciální edice světoznámého komiksu "Drsná škola" ("Hard Boiled"). Prodej komiksů v unikátní sběratelské úpravě odstartuje již tuto středu 20. března 2013 ve 12 hodin. Sto kusů "Drsné školy" vyjde v originální sběratelské edici v ručně vyrobeném pouzdře s pořadovým číslem a certifikátem ke každé knize. Klasické vydání komiksu Drsná škola bude k dispozici na pultech knihkupectví i na eshopu vydavatele koncem března.

Na vydání pracovali v Comics Centru téměř dva a půl roku a pečlivě digitálně restaurovali celý původní americký komiks. Jedná se o unikátní možnost koupit takto upravenou verzi, která je tak celosvětovým unikátem. „Drsná škola je jedinečný a zajímavý komiks, který vyniká naprosto úžasnou, možná až maniakálně detailní kresbou. Komiks vyjde ve zvětšeném formátu, aby kresby ještě lépe vynikly. Jelikož jsme celý komiks jako první v našem nakladatelství digitálně restaurovali, bude mít svoji celosvětovou premiéru právě v České republice. Pro fanoušky, kteří si cení kvality a chtějí mít doma speciální kousek, který bude nabývat na hodnotě, jsme připravili sto certifikovaných číslovaných kusů v pouzdře,“ řekl Václav Dort, ředitel nakladatelství Comics Centrum.

Limitovaná edice Drsné školy.

"Drsná škola" byla inspirována povídkou Philipa K. Dicka ("Blade Runner") "Elektrický mravenec". Komiks napsal úspěšný scenárista Frank Miller, autor "Sin City", "300: Bitva u Thermopyl". Komiks uchvacuje více než dvacet let od svého vzniku svojí neskutečně detailní kresbou Geofa Darrowa. Jeho kresby ovlivnily výtvarnou stránku filmu "Blade Runner", později se Darrow přímo podílel na výtvarných návrzích filmu "Matrix". Za své dílo oba obdrželi komiksového Oscara - cenu Willa Eisnera.

První speciální edici komiksu připravil Václav Dort poprvé již v roce 2002. Tehdy u příležitosti vydání první knihy série Hellboy vyšlo 150 kusů knihy Hellboy: Sémě zkázy v pevné vazbě potažené kůží nebo plátnem se zlatoražbou. Speciální edice jsou nejen v zahraničí, ale i u nás velmi ceněným sběratelským artiklem obzvlášť u kvalitních a povedených titulů. „Od začátku prodeje byly tehdy během dvou hodin obě verze vyprodané. Poslední kniha byla poté v jednom pražském knihkupectví vydražena. V posledních letech jsme si všimli, že se verze s koženou vazbou prodávají za cenu převyšující deset tisíc korun. Jde tak o velmi cenné sběratelské kousky, které se vyplatí vlastnit,“ doplnil Václav Dort.

Certifikát pravosti.

 

Speciální edice komiksu "Drsná škola" vychází v limitované edici pouze 100 číslovaných výtisků a bude obsahovat: knihu ve vázané vazbě se zvláštním listem se slepotiskovou pečetí a číslem, barevný plakát obálky prvního sešitu původního amerického vydání ve formátu A3, potvrzení pravosti limitované edice na ručním papíře se slepotiskovou pečetí a pořadovým číslem jednotlivých výtisků 1 až 100. Vše bude uložené v ručně vyrobeném pouzdře na knihu.

Hororové knihy (komiks)


Přidat komentář