When the Lights Went Out (2012)

20%
Co se stane, když se zhasne? No, vlastně nic moc...

When the Lights Went Out

Velká Británie, 2012, 86 minut

 

Režie: Pat Holden

Scénář: Pat Holden

Hrají:

Kate Ashfield (Jenny)

Steven Waddington (Len)

Craig Parkinson (Brian)

Andrea Lowe (Rita)

 

„When the Lights Went Out“ je takový hodně tradiční snímek, a to i přesto, že se pyšní takovým tím na jednu stranu táhnoucím, na druhou stranu otřepaným „natočeno podle skutečné události“. Jedná se totiž o snímek, kde dochází k nějaké paranormální činnosti v domě, kam se právě přestěhovala rodina. Měl se stát jejich vysněným domem, ale ukázalo, že to bude spíše prokletí.

 Není to Hermiona?

Jenny a Len jsou mladí manželé, kteří mají dceru Sally. Společně se stěhují do nového domu, kde konečně mají najít své štěstí, protože si tak splní svůj sen. Mít vlastní krásné bydlení. Píše se rok 1974, což je období, které paranormální aktivitě ve světě docela přeje. Tentokrát k ní dochází ve Velké Británii v hrabství Yorkshire. Nutno ale říct, že dobové zasazení a ani to teritoriální není až tak zásadní.

 Ještě že kříž vždycky funguje.

S výpravou se nějaké velké štráchy moc nedělaly a film by se klidně mohl odehrávat i před pár lety. Není to jako výpravně promakaný V zajetí démonů 2, kde jste na první pohled viděli, že tohle není film ze včerejška. Ale tohle by se ještě dalo kousnout. Problém je spíše v tom, že snímek přináší přesně to, co anotace slibuje. Nic navíc, nic skutečně zajímavého, nic opravdu překvapivého.

 Kdopak to přišel?

V domě se začínají dít podivné události, lidé, co zde žijí, jsou nejprve trochu nejistí, pak vystrašení. Když už to není k tomu, snaží se vyhledat pomoc. Pak už je jen na tvůrcích, jak se jim to podaří zakončit, v tomhle případě tedy co nejblíže realitě. Bohužel je to celkem očekávaná nuda, kdy trochu povedený je pouze závěr, kdy opravdu máte konečně pocit, že se něco děje a že by to mohlo být i děsivé. A pak už následují titulky.

 Není to Hermiona.

„When the Lights Went Out“ je horor o paranormální aktivitě v domě. Horor, který neskutečně snadno zapadne. Nenese s sebou nic, co by mělo diváka přesvědčit, že je to dobrý film, a je jedno, že je to natočeno podle skutečné události. Pokud je to celkově takhle odfláknuté, tak to divákovi prostě nic nepřinese. Nefunguje výprava, herci nejsou zajímaví, děj je přímočarý a ohraný.

 

Hodnocení: 20 %

Hororové filmy (duchové, mysteriózní)


Přidat komentář