Wrong Turn 6: Last Resort (2014)

45%
Šestý díl? Opravdu? No, překvapivě to není tak špatný snímek, jak na první pohled vypadal.

Wrong Turn 6: Last Resort

USA, 2014, 91 minut

 

Režie: Valeri Milev

Scénář: Frank H. Woodward

Hrají:

Anthony Ilott (Danny)

Chris Jarvis (Jackson)

Aqueela Zoll (Toni)

Sadie Katz (Sally)

 

Zrovna když jsem dosledoval pátý díl, tak jsem se dověděl, že se blíží premiéra šestého. A je to tady. „Wrong Turn 6: Last Resort“ je mezi námi. A za námi. Fotografie a trailery nevypadaly nejlépe, protože se zdálo, že ti degenerovaní vrazi mají skutečně hodně špatné masky, nemluvě pak o tom, že přemíra CGI efektů sérii nesluší už nějakou dobu, protože všechny efekty vypadají špatně. Jedinou výraznou změnou bylo jméno režiséra. Declana O'Briena po třech dílech vystřídal Valeri Milev.

 Líbí?

Valeri Milev není žádný starý harcovník, ale mladý režisér, který se zatím uvedl především snímkem Code Red, který považuji za celkem ucházející akční béčko. Co se tedy dalo čekat od snímku „Wrong Turn 6: Last Resort“? V podstatě to samé – bude to drsné, bude to místy akční a bude to béčkové. Tohle se více méně splnilo, jen té akčnosti je zde trochu méně a snímek hraje i na nějakou vážnější a dokonce i psychologickou notu. To se projevuje v hlavní postavě, kterou je Danny.

 Asi ho zasáhl amorek.

Danny zdědil rezort. Takže pokud jste si mysleli, že „last“ v názvu bude svádět k tomu, že by se mohlo jednat o poslední díl série, jednoznačně to není zaručeno, protože se ono „last“ vztahuje spíše k tomu, že z tohohle rezortu se jen tak nedostanete. Danny jede s kamarády obhlédnout svoje dědictví, které spravují Jackson a Sally. Na první pohled vypadá všechno v pořádku, ale někde v lesích se očividně objevují degenerovaní zabijáci. Danny a jeho kamarádi budou bojovat o život, což je ale jasné od začátku.

 Klidnější chvilka.

Co je zajímavé, to je skutečnost, že ti vrazi se zde objevují minimálně a důraz je kladen na ostatní postavy a na to, co se o sobě a o správcích hotelu dovídají. Danny je hlavní postavou i v tom smyslu, že on prochází určitou změnou a seznamuje se s místním děním více než ostatní. Tím nechci říkat, že má snímek hloubku, ale pokud vás baví spíše to, jak se vyvíjí postavy, tohle je díl série, který vám to nabídne. Těch hnusných scén zde pak moc není a spíše se jedná o opakování toho, co jste už viděli. Snad až na scénu s hadicí s hodně drsným klystýrem.

 A zase jedeme natvrdo.

„Wrong Turn 6: Last Resort“ není snímek, který by v sérii až tak zásadně vybočoval, nejzajímavější je asi skutečnost, že už nemá cenu mluvit o sérii a jakékoli návaznosti, protože ta zde vlastně vůbec není. To, co se dělo v pětce, je jedno, protože tady se děje něco jiného. Nové postavy, jen ty tři degenerovaní vrazi jsou tím tmelícím prostředkem. Docela mě překvapila i malá nápaditost v zabíjení a v tom, že je to celé takové v podstatě konzervativní. Na druhou stranu, může to být i pozitivum z hlediska série a někoho právě tohle zaujme.

 

Hodnocení: 45 %

Hororové filmy (slasher, survival, vrazi)


Přidat komentář