Zabijáci lesbických upírek (2009)

35%
Ten film není tak dobrý, jak to název "Zabijáci lesbických upírek" slibuje.

Zabijáci lesbických upírek

Vampire Lesbian Killera

Velká Británie, 2009, 86 minut

 

Režie: Phil Claydon

Scénář: Stewart Williams a Paul Hupfield

Hrají:

Silvia Colloca (Carmilla)

Mathew Horne (Jimmy)

James Corden (Fletch)

MyAnna Buring (Lotte)

 

Britský humor mi většinou sedí, ale v tomhle případě byl trochu potlačen na úkor toho, aby se nám představila na první pohled cool podívaná, která je provedena až neskutečně profesionálně, tedy z hlediska vizuálního, i když se pořád jedná jenom o podívanou béčkovou, která má za úkol pobavit. Jenže tohle pobavení se samo o sobě nějak moc nedostavuje a divák se snímek spíše protrápí.

Jako z nějaké divné verze Rusalky.

Natočit hororovou komedii vůbec není jednoduché a v případě snímku „Zabijáci lesbických upírek“ se to jednoznačně potvrdilo. Ten název sám o sobě není špatný a zdá se, že by se z toho dalo vytřískat celkem dost, ale jak se ukázalo, nic není tak jednoduché, jak se na první pohled zdá a také celkem dobrý, nebo minimálně úchylný nápad, byl proveden jen tak, aby se neřeklo. Sem tam nějaký vtip, sem tam nějaké odhalené prso, ale to je tak všechno, čeho se divák dočká.

Asi proto je to lesbické.

Příběh je laděn do fantasy, trochu ve stylu snímku Van Helsing, kdy v úvodu je nám představena temná historie, kdy existovala Carmilla (jednoznačný odkaz na dílo Sheridana Le Fanu), která proklela ženy v jedné oblasti, aby se staly lesbickými upírkami. A právě do místa, kde tato kletba platí, cestují Jimmy a Fletch, aby si trochu povyrazili. Jimmy zrovna dostal kopačky, Fletch si chce trochu užít. Je jasné, že jim to lesbické upírky překazí.

Rozhodně zajímavý záběr.

Příběh je neskutečně přímočarý a hraje v podstatě jen na to, že dva hlavní hrdinové jsou celkem přiblblí, ale dost schopní na to, aby se vypořádali s lesbickou pohromou. Tedy upírskou pohromou. Většina děje se odehrává v chatě v lesích – jak nápadité – a pak se přesouvá přímo do lesů, kde dojde k finálnímu zúčtování. Do toho trocha nablbé romance, která také není vtipná, a pak ještě hlášky, kterým chybí ta správná britská suchost. Je to jen plácání bez smyslu.

A zase jeden náběh na lesbickou scénu.

„Zabijáci lesbických upírek“ jsou filmem, který v sobě měl potenciál, ale nedokázal ho ani trochu využít, a tak se spokojil s tím, že se pokusil být vtipný, pokusil se být akční, pokusil se být perverzní. Jenže všechno je jen trochu a nic z toho není dotaženo tak, aby se skutečně dalo hovořit o smysluplném filmu, který dá něco navíc, který ví, co chce. Tady není ani navíc ten humor.

 

Hodnocení: 35 %

Hororové filmy (upíři, komedie)


Přidat komentář