Zmrzlá zem (2013)

30%
Celkem obyčejný film, který nepřináší nic zásadního, bohužel. Přitom se jedná o zajímavý, skutečný případ.

Zmrzlá zem

The Frozen Ground

USA, 2013, 105 minut

 

Režie: Scott Walker

Scénář: Scott Walker

Hrají:

Nicolas Cage (Jack Halcombe)

Vanessa Hudgens (Cindy Paulson)

John Cusack (Robert Hansen)

Dean Norris (Lyle Haugsven)

 

Když se v jednom filmu sejdou Cage a Cusack, člověk pořádně neví, co si má myslet. Tihle herci mají za sebou celkem dobré filmy, ale stejně tak dokážou natočit naprosté slátaniny, filmy, které nic neřeknou a nezaujmou. Třeba 8 MM (Cage) nebo „Identita“ (Cusack) jsou dobré, ale to jsou spíše výjimky, které se mírně topí v záplavě průměru až podprůměru. Co by tedy měl člověk čekat od snímku „The Frozen Ground“? Tak nejlépe nic a bude se docela dobře bavit.

Tenhle chlápek na to má.

Jsme na Aljašce a Aljaška je celkem zajímavé prostředí, jak už se nám snažil dokázat i komiks/film „30 dní dlouhá noc“. Zde se detektiv v podání Cage snaží vyřešit případ sériového vraha, na který všichni 13 let v podstatě nakašlali, protože nebyly důkazy, nikdo si to nedal pořádně dohromady, no a možná zatím bylo ještě něco víc, co může neohrožený a srdnatý detektiv – už dlouho jsem nikde nepoužil slovo srdnatý – zjistit a nasvítit případ z naprosto nového úhlu.

Přátelství se ženou je důležité.

Jenže je tu jeden problém! Vrah se pravděpodobně chystá vraždit znovu a nejspíš zde bude spojitost s dívkou, která našemu detektivovi přirostla k srdci. Stihne to Jack Halcombe? Nepřijde už příliš pozdě? Jsou v tom city, je v tom vztek, naděje i beznaděj, spousta křiku a bolesti, navíc ještě 50 Cent s dlouhými vlasy. Co by si člověk mohl přát víc? Spousta diváků (no, pár určitě) – bude ujíždět na Vanesse. Ne, jasně, že toho není moc, je toho vlastně celkem málo, ale nedá se nic dělat.

Sem tam člověk musí vypustit páru.

Snímek se může pyšnit tím, že je natočen podle skutečných událostí, což by bylo celkem zajímavé, protože ony jsou hodně tragické a celá podstata toho, jak někdo dokáže dlouho vraždit bez toho, aby to někdo řešil, to je prostě zajímavé, tragické a mělo by se o tom mluvit, jenže v tomhle provedení je to pouze sáhodlouhá studie toho, jak mají lidi svoje problémy, do toho ještě musí řešit nějaký případ, kde jim všichni hází klacky pod nohy. Trochu omšelé, trochu nudné.

Kdo je asi vrah?

A pak přijde konec. Celý film je rozvleklý, ale když přijde na pointu na vyústění, najednou je všechno strašně rychlé a vy ani nevíte, co se stalo. Následují klasické titulky, kde se dovíme, jak některé postavy dopadly, k tomu jsou ještě nějaké záběry, které se snaží být emotivní, ale celkově je snímek prostě propadák, který si vybral dobrou látku, ale nedokázal ji správně podchytit. Smutné, protože ty skutečné příběhy takhle vyznívají mnohem silněji i na wikipedii.

 

Hodnocení: 30 %

Hororové filmy (mučení, vrazi)


Přidat komentář