Zombie: Začátek (2007)

5%
Po snímku "Zombie: Ostrov smrti" přichází "Zombie: Začátek" a je to snad ještě horší film.

 

Zombie: Začátek

Zombi: La creazione

Itálie, 2007, 90 minut

 

Režie: Bruno Mattei

Scénář: Giovanni Paolucci a Antonio Tentori

Hrají:

Yvette Yzon (Dr. Sharon Dimao)

Alvin Anson (Mark Taylor)

Paul Holme (Paul Barker)

James Gregory Paolleli (Kapitán Jurgens)

 

I když má snímek „Zombie: Začátek“ ve svém názvu nějaký start, nejedná se o úvod k nové sérii, ale naopak o pokračování. Bruno Mattei ještě před tímto filmem natočil horor Zombie: Ostrov smrti a právě na tento „Zombie: Začátek“ navazuje. Jeden si říká, proč se Mattei obtěžoval, ale byl to jeho poslední film, který natočil před smrtí, tak mu ho trochu přejme. Tenhle Ital zanechal divákovi hodně odpadu ke zhlédnutí a to je jeho odkaz mnohým generacím, které některý jeho film vykopají.

To je ale pěkný chlapeček!

Jedinou přeživší z předchozího filmu je doktorka Sharon Dimao, kterou si zahrála Yvette Yzon, což rozhodně není ošklivá ženská a divím se, že hrála podruhé v takovém braku. Ale člověk dělá i horší věci pro menší částky. Mattei ji ale také mohl přemluvit, aby se tu ukázala trochu víc, což by zvedlo hodnocení filmu minimálně o dvojnásobek. Hrát totiž dívčina moc nemusela a ani moc nevěřím tomu, že by to uměla.

Zombie nákaza a její projevy na kůži.

Sharon byla zachráněná poté, co si prošla ostrovem smrti. Vytáhli ji z moře, téměř mrtvou a skoro šílenou. Přežila, ale v nočních můrách se jí její děsivý výlet – škoda, že ten děs nebyl nijak přenesen na diváka – stále vrací. Dostane nabídku se na ostrov jako specialistka vrátit s vojáky, ale nejprve odmítne. Další noční můry ji však donutí k návratu. Překvapivý zvrat! Nesmí se přece neustále skrývat. Musí se svému strachu postavit tím, že se nechá téměř zabít podruhé. Tak by to udělal každý.

Pak že porod nebolí.

Logika je něco, co ve filmu v podstatě neexistuje. Vojáci se chovají jako naprostí pitomci. Kromě toho, že střílejí ve chvíli, když před nimi někdo stojí, místy jsou jak dobytek na jatkách, a když mají být ostražití, tak se sveřepě dívají jen před sebe, navíc k tomu ještě mají hlášky, které ani Spider-Man v nejhorších letech nevypustil z úst. Lidé zde neustále jdou po penězích, což je sice hezké, že se tvůrci snažili dát hororu hloubku a trochu té společenské kritiky, ale od Romera se očividně moc neučili.

Tým jako ze Star Treku.

Bruno Mattei nenatočil film, aby s ním někoho ohromil. Nenatočil ho proto, aby předvedl, jak skvělé zombie dokážou Italové udělat. Nenatočil ho ani proto, aby nám ukázal skvělé gore. Když to nedělal pro tohle, tak si říkám, proč ho vlastně natočil? Ten snímek skalní fandy neznechutí ani nenadchne. I když... možná je znechutí tím, o jak špatný počin se jedná. Tohle vlastně také mohl být účel. Natočit něco tak špatného, že se na to skoro nebude dát koukat. V tomhle směru se to podařilo dokonale.

 

Hodnocení: 5%

Vaše komentáře

ANONYM
Ne od romera se opravdu asi neučil. Ale to od Jamese Camerona zkopíroval režisér vše co mohl jelikož příběh a to včetně přesných replik scénáře okopíroval z druhého vetřelce :D
ANONYM 23.07.2022 02:21:06 Reagovat Přidat nový komentář
Hororové filmy (béčka, hnus)


Číst komentáře