Zombies (2017)

40%
Tony Todd, Pán temných nozder a vražedně sladkého medu, tentokrát vyměnil hák za pušku a zabíjení sličných vysokoškolských studentek za kosení obludných zombie.

Zombies

USA, 2017, 84 minut

 

Režie: Hamid Torabpour

Scénář: Hamid Torabpour

Hrají:
Steven Luke (Luke)
Raina Hein (Bena)
Tony Todd (Sommers)
Amanda Day (Tala)

 

Na zemi propukla zombie apokalypsa. V jejím samotném začátku policajt Sommers zatkl Lukea a jeho kamaráda. Teď Sommers Lukea z policejní stanice, obležené zombíky, osvobozuje. Jeho kamaráda, evidentně nakaženého, však nechají, na jeho vlastní žádost, v cele. O něco později se Luke se Sommersem a několika dalšími přeživšími usadí v místním vysokoškolském kampusu, z něhož si vybudují pevnost (ehm…). Apokalypsa je v plném proudu. Luke pak obráží město, čistí ho od zombíků a do kampusu přivádí nalezené přeživší, kteří o to mají zájem. Po čase Luke narazí na Benu, dívku s níž měl mít první rande v den, kdy ho Sommers zatkl. I zombie příběhy přeci potřebují trochu romantiky. Bena se svou sestřenicí Talou a otcem přežívají na farmě. Luke se tam s nimi vydává… Apokalypsa se žene ke svému vrcholu.

Zombies

Na první pohled „Zombies“ působí jako další levná a jednoduchá, tupostí oplývající zombie střílečka a řezničina. Jako byste sledovali nějakou videohru, což ale nemusí být vnímáno negativně. Příběh je jednoduchý, provedení levné, krev digitální, charaktery prosté a přímočaré. Asi největším problémem je, že se někteří herci snaží hrát, což je docela do očí bijící. U záporačky by se to ještě sneslo, ale u hlavních klaďasů to působí fakt divně. Luke až teatrálně přehání, Beně nevěříte půlku toho, co dělá a pronáší. Tony Todd je v pauzách mezi záběry a přesuny do lokací mohl alespoň něco naučit.

Zombies

Subjektivně film může potěšit např. tím, že zdejší zombie se v té nejlepší tradici žánru spíše plouží, než aby adrenalinově prchali. Mají vcelku povedené masky a objevují se v hojném počtu. V tomto ohledu může být až zábavné odhalovat, kolik jednotlivý herec/herečka zvládne pojmout různých zombie. Při dobré kameře, střihu, maskování a kostýmech prostě i z dvaceti lidí vytvoříte nespočetné zombie hordy. Jak již bylo zmíněno, místy je to docela řezničina. Eliminace zombie se nekoncentruje jen na střelné zbraně, obzvláště mačety umí potěšit a kombajn jistojistě pobaví.

Zombies

Kromě tradičně sympatického Tony Todda, příjemně odměřené Taly, hezké tváře Rainy Hein a již zmíněných pozitiv, může film zaujmout i svým vlastním příspěvkem do tradice a mytologie zombie žánru. Hlavně svým závěrem a pointou přichází se zajímavým prvkem, který ex post jen přidává na hororovém zaměření snímku.

Zombies

„Zombies“ je levný, jednoduchý a v podstatě blbý film, ale rozhodně ne úplně špatný.

 

Hororové filmy (zombie, gore, příšery, béčka, survival, mysteriózní)


Přidat komentář