Corpsing (2013)

35%
Když necháte studentku medicíny moc zabřednou do jejího projektu, může to zle dopadnout pro všechny.

Corpsing

USA, 2013, 90 minut

 

Režie: Jeff Monahan

Scénář: Jeff Monahan

Hrají:

Joanna Lowe (Shelly)

Jeff Monahan (Peter / Thomas)

Carrie Shoberg (MiMi)

Bradley Walkowiak (Oběť autonehody)

 

„Corpsing“ patří k filmům, které se „Fangoria“ rozhodla distribuovat pod svým jménem. A jak jsem se zatím přesvědčil, většinou se bohužel nejedná o snímky, které by znamenaly pro hororový žánr jakýkoli pokrok. Ano, jsou to snímky, které jsou sem tam celkem zajímavé, ale většinou jen určitým prvkem. Z těch, co jsem zatím měl to štěstí vidět, vynikaly zatím pouze dva snímky – Inhuman Resources a Axed.

Neměl by jí dát alespoň paralen?

Příběh vědce Frankensteina asi nikdy nepřestane fascinovat, čehož je rok 2014 důkazem. A důkazem toho je i snímek „Corpsing“, který si z legendárního románu Mary Shelley bere základní princip, tedy oživování mrtvého těla a jeho proměnu v živého člověka, no, nebo alespoň v živou bytost. Jak se dá celkem jasně předpokládat, a to i vzhledem k nijak rozsáhlým režisérským a scenáristickým zkušenostem Jeffa Monahana, v tomhle případě nepůjde o provedení, které by si zasloužilo více pozornosti.

Ten už taky nevypadá dvakrát zdravě.

Seznamujeme se se Shelly (že by jen náhodné jméno?), která chce, aby ji navštívil její profesor, Peter. Ten ji nachází ve velmi zuboženém stavu. Tak špatném, že ona ve skutečnosti vypadá, jako kdyby už měla svou smrt také za sebou. Je na vozíku, kůži má modrou jako správný šmoula, ale přesto potřebuje Peterovi vyprávět svůj příběh, do kterého on do jisté míry patří. Jak moc, to sám musí zjistit až na konci. A není to jen tím, že monstrum i profesora hraje ten samý herec.

It's Alive?

„Corpsing“ padá a roste s tím, že se jedná vlastně o osobní zpověď, která chce být jakousi variací na monster movie skloubený s romancí. Tohle prostě nemůže fungovat, pokud pro tyhle případy nemáte vhodné herce, vhodný scénář a vhodné vedení. To zde prostě chybělo. Malinko to připomíná „Mrtví a neklidní“, ale to byl snímek, který v sobě měl alespoň trochu humoru. „Corpsing“ se jako vtipný snímek snaží vypadat, ale bohužel jím není. Postavy jsou karikatury, nemají žádnou hloubku a nejvtipnější na celém kousku je vlastně ta směšná hudba elektrických varhan.

Ještě zatáhnout za pár mechanických hejblátek a bude.

Snímek „Corpsing“ prostě není z těch, které by nadchly ve velkém. Myslím, že se najdou lidé, co si ho hodně oblíbí, protože je to horor, který spojuje romantiku s hnusem. Zombie jsou přece jen pořád oblíbeným tématem, ale na druhou stranu, není zde nic, co by mělo člověka skutečně děsit, a celá pointa filmu je ve své podstatě hodně průhledná a docela očekávaná, protože k tomu směřuje už začátek a jeho atmosféra. Takové romance si ale pro příště rád nechám ujít.

 

Hodnocení: 35 %

Hororové filmy (zombie, béčka, vědci)


Přidat komentář