Hansel & Gretel Get Baked (2013)

30%
Jako kdyby si tvůrci mysleli že když ke klasické pohádce přidají marihuanu, hned to bude větší sranda. Není, alespoň ne o tolik.

Hansel & Gretel Get Baked

USA, 2013, 100 minut

 

Režie: Duane Journey

Scénář: David Tillman

Hrají:

Molly C. Quinn (Gretel)

Lara Flynn Boyle (Agnes)

Lochlyn Munro (Důstojník Ritter)

Michael Welch (Hansel)

 

S Jeníčky a Mařenkami se roztrhl pytel, a tak si je postupně představíme možná všechny, které v poslední době vznikly. Po filmech Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic a Hansel and Gretel tu máme snímek „Hansel & Gretel Get Baked“. Název je poměrně logický, dalo by se to přeložit jako „Jeníček a Mařenka se pečou“. Angličtina je však mnohem krásnější a má mnoho dvojsmyslů. Název by se proto dal přeložit také jako „Jeníček a Mařenka se zhulí“. Ano, druhý překlad je v tomhle případě ten důležitější.

A další Mařenka.

Ono to na první pohled vypadá, že by to mohlo být strašně cool, protože hulit trávu je vlastně pořád do jisté míry cool, jak se nám snažil dokázat i snímek Scary Movie 5, protože když budete pořádně hulit, a možná i prodávat, budete časem mít pořádnou jachtu. Jenže jenom to, že zde budou vtipy o trávě, to není všechno, na čem může film stát, hlavně když ty vtipy budou hodně poznamenány tím, že jim chybí humor.

Ne, to ještě není Jeníček.

Postavy mluví, jako kdyby byly zhulené, což platí především o příteli Mařenky. Ano, samozřejmě, že jsou zde dva sourozenci, kteří se jmenují Hansel a Gretel, protože to jsou dvě naprosto běžná americká jména. Hanse a Gretu možná sem tam najdete, ale ne, oni se musejí jmenovat Hansel a Gretel, protože pak bude jasné, že je to podle té pohádky, že tu musí být čarodějnice a že to vlastně bude klasický příběh převlečený do moderního hávu. A jako bonus... Lara Flynn Boyle! Jenže ta se očividně snaží zabít svou slibně rozjetou kariéru. Škoda, ještě není tak stará.

Však chtěla jíst děti, tak byla kanibalka, ne?

„Hansel & Gretel Get Baked“ je skutečně scenáristicky jednoduchý film. Přítel Gretel jde vedle ke staré bábě sehnat trávu, protože ona je podle všeho místní dodavatelkou. Udělá si z něj srandu, čemuž je možné se i zasmát, ale řekne mu, aby nejedl její perníkovou chaloupku, kterou tam má jako dekoraci. Borec si samozřejmě kousne, což znamená, že urve půlku střechy, pochutná si, zjistí, že v perníkové chaloupce se skrývají nějaké ty nacistické dokumenty, které nemají pro další děj význam, no a ještě o něco později zjistí, že v perníku podle všeho něco bylo. V další chvíli se probouzí přikurtovaný k operačnímu stolu a stará čarodějnice stojí nad ním. Na prosbu, že maník nechce vidět svou smrt, mu vyhoví a následuje pěkně hnusná scéna. V tom je snímek dobrý, což je tak jediné. Občasné gore trochu rozproudí i vaši pozornost, která místy bude uvadat.

Asi aby měl lepší příjem.

„Hansel & Gretel Get Baked“ je filmem, který se snaží sjíždět na trendu moderních verzí pohádek. Jako kdyby toho nebylo dost, není schopen přijít s čímkoli originálním a vezme zavděk klasikou, která je v posledním roce natáčena až příliš často. Nejhorší na tom je, že se nesnaží objevit něco jiného, ale prostě nám předvádí obyčejný příběh, který okoření několika málo špetkami vyvanutého koření. Pokud vám nevadí dolní liga, film snesete, jinak není moc o čem mluvit.

 

Hodnocení: 30 %

Hororové filmy (gore, béčka, mučení, vrazi, komedie)


Přidat komentář